Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab vilsandile?

Kuidas saab Vilsandile – Korraldame unustamatu reisi Eesti saarel

Vilsandi saar asub Lääne-Eesti saarestikus, kuuludes Saaremaa valla koosseisu. See väike, kuid ainulaadne saar on tuntud oma silmapaistvate vaadete, looduslike ilude ja kultuuripärandi poolest. Siin on palju teha ja avastada, mis muudab selle saare populaarseks turismisihtkohaks nii turistide kui kohalike seas.

Kui soovite külastada Vilsandi saart, on siin mõned viisid, kuidas sinna pääseda.

Lennukiga

Üks kõige kiiremaid viise saarele jõudmiseks on lennukiga. Saate võtta lennureisi Tallinna Lennujaamast Kuressaare lennujaama, mis asub Saaremaal. Seejärel saate sõita bussi või takso abil Mandjala sadamasse, kust võtate laeva Vilsandi saarele. Lennureisi kestus on umbes 50 minutit ja see on kõige kiirem viis Vilsandile jõudmiseks.

Auto ja laevaga

Kui soovite vältida reisi õhusõidukiga, võite sõita autoga ja seejärel võtta laeva Vilsandi saarele. Saate võtta Hiiumaa liinilaeva, mis sõidab Rohukülast Vilsandi saarele. Reis kestab umbes kolm tundi, kuid võib olla sama põnev ja kaunis kui lennureis.

Jalgrattaga

Teine võimalus Vilsandi saarele jõudmiseks on jalgrattaga. See valik sobib neile, kes soovivad rohkem aega veeta matkates ja matkaradasid mööda sõites. Võite rentida jalgratta saare erinevates punktides ja alustada matka Vilsandi rahvuspargis. See võib olla kõige raskem reisimeetod, kuna see võib võtta aega kuni 4 tundi, kuid see on kindlasti kogemus, mida mäletate terve elu.

Kui jõuate Vilsandile, on siin mõned tegevused ja vaatamisväärsused, mida saate külastada:

Vilsandi Rahvuspark

See on kindlasti kõige populaarsem ja olulisem koht, mida sa ei peaks mööda vaatama. Vilsandi rahvuspark on säilinud looduskelmes, mis muudab selle ainulaadseks ja kaitseväärseks kohaks Eestis. Siin saate kogeda väga omapärast, kiviklibused rannad, tihedalt asustatud loodus, mis on kõrge, kaljurännakud, ilusad vaated, Eesti ainus hüljeste koloonia.

Saaremat külastades

Kui otsustate võtta Vilsandi külastuse ajal ühe päeva puhkuse ja soovite avastada läheduses olevaid kohti, peaksite külastama Saaremaad. Saaremaal on palju ajaloolisi monumente, sealhulgas Loss Kuressaare, Angla tuulikud, Karja kirik. Leidke aega ja külastage Nõidade linnust, mis on üks Eesti olulisematest vaatamisväärsustest.

Lõpetuseks

Kui otsite vaikset, põnevat ja maalilist reisisihtkohta Eestis, siis on Vilsand üks parimaid valikuid. Siin on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mis muudavad külastuse unustamatuks. Unustamatu koht, mis tuleb külastada Eestis.