Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab sõita piirissaarele?

Kuidas saab sõita Piirissaarele

Piirissaar on tuntud kui üks imelisemaid Eesti saari ja paljude eestimaalaste jaoks unikaalne paik, mis kindlasti väärib külastamist. Kuid kuidas saab saarele sõita ja milline on parim viis Piirissaare avastamiseks?

Millega saarel tegelda saab?

Enne kui me räägime sellest, kuidas saarele sõita, tasub välja tuua mõned Piirissaare peamised vaatamisväärsused ja tegevused. Saarel on kaks muuli, mille vahel asub väike küla, kus saab nautida maitsvat kohvikut ja külastada galeriid. Lisaks on sealsamas ka muuseum kohaliku elu kohta – seal on väljas fotod, esemed ja infotahvlid täis huvitavat infot selle kohta, kuidas Piirissaarel elatakse.

Kui olete ajaloolisema osa juurest ära kodanud, ootab saarerahvas teid ka ilusa ranna ning Rabakivi looduskaitsealaga. Piirissaar on tõeline looduslik paradiis, kus saate nautida rahu ja vaikust, samuti on saarel palju huvitavaid nähtusi ja kohti, mida uurida. Nii et kui olete huvitatud Eesti loodusest ja kultuurist, siis ärge jätke Piirissaart vahele!

Kuidas saarest kõige lihtsamalt üldse osa saada?

Kui soovite minna Piirissaarele, tuleb kõigepealt Tallinnast külastada sadamat. Selleks võib ka valmistuda ette planeerides, millal ja millise laevaga saarel käia soovite. Piirissaar on võimalik ka kohale sõita liinilaeval. Näiteks Tallinna–Heltermaa liinil võib kasutada Tallink’i Laird. Või võite kasutada jääteed, kuid ainult talvel.

Kuidas leida hetke kui saarele sõita?

Laevasõidu graafikuid võib leida üldjuhul Internetist, sadamast ja muudest turismiinfokeskustest. Kõige populaarsemad väljumisajad on hommikul vara, seega on parem varakult planeerida sõit.

Kui soovite saarele minna kellegi teisega koos, siis on võimalik rendida ka privaatne paat. Sel juhul on oluline kõik tingimused ning hinnad eelnevalt kokku leppida. Samuti tuleb paati ise juhtida ja enda ja kaaslaste ohutuse eest vastutada.

Millised on kõige paremad viisid saarele sõitmiseks?

See, kuidas saab Piirissaarele sõita, sõltub suurel määral sellest, kus te praegu olete, kui suur on teie eelarve ja kuidas te reisida soovite. Üldiselt on kõige maksumuslikum variant privaatne paat. Kui see variand ei sobi, siis tuleb jätkata otsimist kuni lahenduseni.

Seega on kõige lihtsam ja taskukohasem viis laevaga sõita. Praegu teenindavad saart Tallinna kesklinnas asuvad Praamiterminal A, Lennusadam, Pirita’st purjela’evasadam, Rohuneeme purjehdusklubi ja Piritale teenindavad viis lõbusid/laevu. Kindlasti uuri eelnevalt välja, kus eelmainitud lubusid täpselt ootamas on.

Kuna Piirissaare laevaühendus on enamasti korrapärane, saab saarta sõita reeglina ükskõik millal. Kuid kui soovite minna kõige kiiremast ja mugavamast kohast, siis soovitan minna Tallinna Keskturult Tallinn – Helsinki reisilaevade firma Tallink helistama. Olenevalt sellest kuhu suuna sõidete või kõne ajast tuleb kohapeal küsida bussijuhi käest, kus laev asub. Samas juhul kui sa bronnid juba varakult laevapileti, võid jällegi soodsamalt hakkama saada.

Võimalikud reisipakettid

Kui soovite oma külastust Piirissaarele veelgi huvitavamaks ja meeldejäävaks muuta, siis tasub uurida võimalikke reisipakette. Need võivad sisaldada saarega tutvumist, giidi teenuseid, toitlustust ja muud.

Reisipakettide hind sõltub reeglina sellest, mida kogu teie reis sisaldama peaks. Mõned paketid võivad sisaldada isegi laevaludusid, erinevaid lõbusid sõite ning muud.

Järeldus

Piirissaarele sõitmine võib tunduda keeruline, kuid tegelikult on see üsna lihtne. Ärge andke sellest hirmule võimalust! Valige parim viis reisiks ja nautige sellel imelise loodusega saarel kõike, mida see kaasas toob. Kõige parem on planeerida oma reisi ette ja teha kindlaks, millal saarele sõita soovite, et saaksite reisilaeva kohe hõlpsalt ja turvaliselt kasutada. Kuidas iganes te plaanite saarele jõuda, soovitan teil selle eksootilise koha külastamist mitte kaotada – kindlasti ei kahetse te seda otsust!