Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab ruhnu saarele?

“Kuidas saab Ruhnu saarele?” – Reisijat juhendav reisiallikas

Tere tulemast üle maailma pärinevatele reisijatele, kes otsivad unustamatut seiklust ja soovivad külastada Eesti ühte salapäraseimat saart, Ruhnut. Ruhnu, mis asub Läti rannikust umbes 39 km kaugusel, on väga populaarne mitte ainult eestlaste, vaid kogu maailma turistide hulgas ning seda just oma rikkaliku kultuuripärandi, hobusekasvatuse ja kauge kohaliku eluviisi tõttu. Siiski, alates sellest, et Ruhnu saarele reisimine ei ole nii lihtne, on ka palju küsimusi, kuidas sinna saada. Siit leiad vastused kõigile oma kysimustele!

Esimene samm: plaanige oma reis

Ruhnu saarele pääsemiseks oleks kõige parem esmalt planeerida oma reis hoolikalt, kuna võimalused võivad erineda sõltuvalt hooajast (kas suvel või talvel) ja ilmast. Ruhnu on kättesaadav kahe viisi abil, lennukiga või regulaarse praamiga, mis mõlemad pakuvad erinevaid eeliseid.

Teine samm: Aega säästa

Kui teie eesmärk on aega säästa, võib lennuk olla kindlasti kiirem valik kui praam. Air Vallak teenindab lendu Kuressaarest Ruhnu saarele umbes 2-3 korda nädalas. Lend kestab umbes 25-30 minutit, olenevalt ilmast ja lennukist. Lennukiga Ruhnu lennujaama saabumisel tuleks siiski meeles pidada, et lennujaam asub keset metsa, umbes 3 km kaugusel kesklinnast. Seetõttu oleks kõige parem hakata suunduma oma ööbimispaika või külastamispaika kas takso või rendiautoga.

Kolmas samm: Tule autoga

Teine võimalus on kasutada Praam Saarte Liinide teenuseid, mis teenindavad kahte Eesti suuremat saart – Saaremaad ja Hiiumaad. Saaremaalt väljub praam Munalaiust, mis asub Kuressaarest umbes 40 km kaugusel, samal ajal, kui Hiiumaalt väljub praam Rohukülast. Kuid pidage meeles, et saarele pääsemiseks sobivaid parvlaevadeni jõudmiseks peate kõigepealt läbima teekonna Tallinnast. Seetõttu võib see võtta teid kauem kui lendamisel, kuna see on aeganõudvam, kuna praamide sagedus on erinev ja seda kohandatakse tavaliselt reisijate arvuga. Samuti tuleks märkida, et praam Ruhnu saarele peatub ka Pärnumaal Kihnu saarel. Üks reis kestab umbes 3,5-4 tundi, sõltuvalt ilmast ja merede tingimustest.

Neljas samm: Ürrtan kohale jalgratta, rolleri või mootorsõidukiga

Muide, ärge unustage, et kohapeal saab ka rentida jalgrattaid, autosid ja rollerit, mis võivad olla kasulikud, kui soovite saarega lähemalt tutvuda. Nende rentimisteenust pakuvad kohalikud ettevõtted ja hinnad erinevad sõltuvalt teenuse osutajast ja kasutatava sõiduki tüübist.

Viies samm: Vaatamisväärsused, kultuur ja elustiil

Ruhnu saarel on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mida saate nautida. Üheks kohustuslikuks peatuspaigaks on Ruhnu Pühavaimu kirik, mis on ehitatud möödunud sajandi alguses. Sa peaksid ka külastama Ruhnu Muuseumi, mis asub lähedal ja mis ehitasid kohalikud elanikud. Muuseumis on võimalik tutvuda erinevate eksponaatidega, mis kajastavad saare ajalugu, kultuuri ja elustiili. Samuti on võimalik külastada Viktor Barsokevitschi mälestustahveld, kes oli Ruhnu viimane õigeusklik preester, ja on avastada Ruhnu kultuuri, mis on ainulaadne ja erineb kaasaegsetest Eesti hangetest ja kõikidest teistest kultuuridest.

Kokkuvõtteks

Lõpuks jõudsime meie artikli lõppu. Me oleme läbi käinud kõik võimalused, kuidas saab Ruhnu saarele ja kuidas saate nautida oma külastust sellele väljapaistvale saarele. Eesti on tuntud oma rikka ja mitmekesise kultuuri poolest ning Ruhnu saar on üks parimatest näidetest, mis annab reisijatele võimaluse avastada oma kaugeid pärandi näpunäiteid. Seega, ärge raisake oma aega, korraldage oma reis tänasest kohe ja jõudke Ruhnu saarele neile unustamatutele seiklustele.