Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab klaviatuuril täpitähti?

Kuidas saab klaviatuuril täpitähti?

Kas olete kunagi olnud olukorras, kus vajate klaviatuuril täpitähti ning te ei tea, kuidas neid kirjutada? Suur osa tänapäeva arvutikasutajatest kasutab täpitähtede kirjutamiseks klahvikombinatsioone. Kuidas seda teha ning milliseid klahvikombinatsioone kasutada?

Täpitähtede kirjutamine pole üldse keeruline. Klaviatuuril on spetsiaalsed klahvid, mis võimaldavad teil lisada täpitähti. Need klahvid leiad tavaliselt klaviatuuri kõige ülemiselt realt, esimesest ridadest. Täpitähtede kirjutamiseks tuleb teil vajutada teatud klahve samal ajal.

Näiteks kui soovite kirjutada “ä”, peate sisestama paralleelselt Alt Gr klahvi ning A tähe klahvi.

Sama meetod töötab ka teiste täpitähtedega nagu “ö”, “ü” ja “õ”. Vajutades Alt Gr klahvi ning järgnevalt määratud tähe klahvi, lisate tähed teksti.

Kui teie klaviatuuril pole Alt Gr klahvi, saate kasutada ka Shift ja Ctrl klahve.

Kui teil pole klaviatuuril eraldi Alt Gr klahvi, võite selle saavutada Shift ja Ctrl klahvidega. Kombinatsioonid on samad, nagu Alt Gr klahvi kasutamisel viimast mööda nihutades.

Peale täpitähtede on klaviatuuril ka teisi tähti, mida võib olla raske leida ja kasutada. Näiteks mõned spetsiaalsed märgid ja sümbolid, mis sisaldavad ümara või kaldusid tulekeeli.

Nende kirjutamiseks tuleb lihtsalt vajutada spetsiifilisi klahvikombinatsioone.

Näiteks, kui soovite kirjutada tuuletõmbemärki (õnnemärki), tuleb teil kasutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + W.

On olemas ka spetsiaalsed tarkvarad, mis võivad hõlbustada täpitähtede kirjutamist.

Kui te pole harjunud klahvikombinatsioonidega ning ei taha kulutada aega uute trikkide õppimiseks, saate installida spetsiaalse tarkvara näiteks klaviatuuri abilist või klaviatuuri muutmise programmi, mis võimaldavad teil kasutada eraldi täpitähtede klaviatuuri.

Kokkuvõtteks võib öelda, et klaviatuuril täpitähtede kasutamine pole üldse keeruline ega aja nõudev tegevus. Tegelikult on see lihtsalt klahvikombinatsioonide kasutamine, mis võimaldab teil kirjutada kõik vajalikud täpitähed ja sümbolid. Ja kui soovite hõlpsamat täpitähtede kirjutamist, saate alati installida spetsiaalse tarkvara.