Nullkulu

Nullkulu

kuidas raha säästa?

Kuidas raha säästa – Gamifikatsiooni reeglid

Raha säästmine on alati olnud oluline, kuid viimastel aastatel on see muutunud veelgi olulisemaks. Üha enam inimesi mõistab, et säästmine on võti finantsvabaduseni. Kuidas aga saavutada oma säästmise eesmärgid, kui rahaasjad tunduvad lihtsalt nii igavad ja tüütud?

Üks võimalus on mängulised lahendused ehk gamifikatsioon. Gamifikatsiooni abil saate lihtsamalt saavutada säästmise eesmärgid ja teha selle protsessi huvitavamaks ja lõbusamaks. Järgides gamifikatsiooni reegleid, saate oma säästmisharjumuse tõeliselt tugevaks muuta.

Miks gamifikatsiooni kasutada ja kuidas see toimib?

Gamifikatsioon on meetod, mille abil lisatakse tavapärastele tegevustele mänguline element. See võib olla midagi nii lihtsat nagu boonuste saamine või midagi keerulisemat, nagu mitmetasandiline punktisüsteem.

Gamifikatsiooni kasutamine säästmiseks on tõhus, kuna see võimaldab teil saavutada oma eesmärgid palju lõbusamal ja meeldivamal viisil. Kui säästmine on koormav, siis gamifikatsiooni kasutades muutub see mõnusaks väljakutseks.

Gamifikatsiooni reeglid

Pane oma eesmärk kirja

Oma eesmärgi kirja panemine on alati esimene samm, olenemata sellest, mis see ka poleks. Säästmise puhul võib see olla reis, uus auto, kodu sisustamine, kõigest olenevalt. Kuid eesmärk tuleb hoolikalt sõnastada, see peab olema konkreetne, mõõdetav, saavutatav, seotud ajaga ja realistlik.

Määra rahaline summa

Selleks, et säilitada motivatsiooni, peate täpselt teadma, kui palju raha peate kokku hoidma. Olles paika pannud summa ja eesmärgi, võite edasi liikuda järgmisele sammule.

Määra ajakava

Määrates ajakava, tagad selle, et teil on selge plaan. See ei tähenda, et peate oma elustiili täielikult muutma, kuid see aitab sul planeerida ja leida võimalusi oma säästmise eesmärkide saavutamiseks.

Tee iseenda jaoks plakat ja kinnita see kuskile silma all, et näeksid seda iga päev.

Plakat on hea meeldetuletus, mis aitab sul oma eesmärkidele keskenduda. Kui näed oma eesmärki igapäevaselt, suureneb tõenäosus, et suudad selle ka saavutada.

Tee oma eesmärk visuaalseks

Visuaalsuse kasutamine aitab mõista oma rahalist eesmärki ja visuaalsuse arendamine aitab säästmist kergelt kursil hoida. Näiteks võib lihtne diagramm esitada graphics, mis aitavad motiveerida edasi minemist.

Enesehindamine

Jälgige oma kulutusi ja tulu ning pange need numbrid kirja. Seejärel kalkuleerige vajalik summa, mis tuleb säästa ja planeerige selle saavutamiseks keskendunud tegevus.

Näita oma sõpradele

Räägi oma eesmärgist ka oma sõpradele, kellele sa usaldad. Vali need inimesed, kes toetavad sind ja ei alahinda sinu püüdlusi.

Motiveeri ennast

Leidke viise, kuidas end regulaarselt motiveerida. Praegusel hetkel kui sa säästad on taevas piiramatu, näiteks sa võiksid panustada regulaarselt kokku hoidud rahasummasse palka.

Heade tulemust ehita edasi

Pärast eesmärgi saavutamist ei ole aeg lõõgastuda, te peate eesmärki ka raska ajaga hoidma. Näiteks pärast esimese eesmärgi saavutamist, võite tõsta endale uued säästmise eesmärgid.

Lõppsõna

Gamifikatsiooni kasutamine säästmiseks on ilma kahtluseta tõhus meetod. Kuid see nõuab ka kõvasti tööd ja pühendumust. Kuid õigel ajal tehtud jõupingutused võivad unistuste eesmärke nii finantsilises kui isiklikus plaanis realiseerida. Niisiis, pane käed taha ja hakka säästma!