Nullkulu

Nullkulu

kus mu raha on?

“Kus mu raha on” – teadmisi rikkustest ning nende säilitamisest ja kasvatamisest

Eks ole me kõik küsinud endalt vähemalt korra – kuhu mu raha kadus? Rahaasjad ja investeerimine olgu meelepärane või mitte, on tähtsad oskused, millest sõltub enamasti eneseteostus ja iseseisvus. See artikkel räägib välja mõnest olulisest aspektist raha kohta, kuidas seda talletada ja suurendada.

Esimene samm: sissetulek

Enne kui raha investeerida, on oluline üldse raha teenida. Kui tööl käivad inimesed teavad, et nende sissetulek ei ole mitte konstantne, siis vähemalt oma sissetuleku arvelt tasub olla formaalne. Elukorralduse hindamisel on kasulik mõelda, kuidas saaksime teenida rohkem raha. Kas meie töökohtade varalised hüved on efektiivsed? Kas saame selles valdkonnas saada oskusi ja teadmisi, mis suurendavad meie väärtust tööl? Kui sissetulek ei ole stabiilne, vanusest ja abielust, võib tekkida vajadus kaaluda rohkem kui ühte töökohta.

Oluline on ka pidada lähemat silma oma kulutuste üle. Kui ülevaade on saavutatud, siis saame paremini planeerida oma sissetulekut ja kulutusi. Enne selle taseme saavutamist, kuid peame kaaluma end müügiabiks või laovõõrustajaks, et oma sissetulekut suurendada.

Teine samm: raha säilitamine

Mida rohkem raha teenite, seda rohkem tuleb raha investeerimisel arvesse võtta – kuid enne kui seda teha, on oluline tagada mõningane kindlus juhuks, kui midagi ootamatut juhtub. Raha kulutamine kõigest muust väljastab meid riski, mis oleks hädavajalik ära hoida.

Selle võimaluse üheks lahenduseks on lisaks kontodele pangas luua ka kõrvalkontod, et hajutada oma raha võimalike katastroofide ajaks. Võimaliku jalakäijana peaks mõtlema säästude hoidmisele eraldi kohas, kus juhtub võimalusi tagasiteedele.

Kolmas samm: rikkuse kasvatamine

Kui olete saavutanud stabiilse finantssenduse ja otsustanud oma raha hoidmisele pühenduda, võib edasi minna rikkuse investeerimise erinevate vormidega. Oleme siin kokku pannud mõned paljudest võimalustest.

Börsitehingud: kuigi tundub kiire ja kiire raha teenimise võimalus, väärib see väga hoolikat kaalumist. Turuosaliste ühine probleem on emotsioonide mängimine ja ebarealistlikud eesmärgid. Investeerimisstrateegiad, analüüsivõtted, reaktsioonid ja järjekindlus on siin võtmed eduks.

Investeerimine kinnisvarasse: muidugi on kinnisvara väga populaarne investeerimisvalik, kuid turg on kaldumuse suhtes üliaktiivne nii müümisel kui ka ostul. Eelistada tuleks soetada ärilist kinnisvara, näiteks kontorhoone või arstikliinik. Samuti on tarvis mõelda, et kinnisvara on tõeline varade kaitse möödapääsmatuks aidaks.

Investeerimine oma oskustesse: kõige tulusam investeering on oma tahkide kätte võtmine. Kõige suurem investeering peaks olema investeering iseendasse. Õppige uusi oskusi, lugedes raamatuid ja ajakirju, osaledes koolitustel, foorumitel ja kontserdikülastustel. Mida enam töötajad oma oskusi arendavad, seda rohkem raha saavad.

Lõppmõtted

Raha, nagu igasugune varandus, saab olla nii väärtuslik kui ka hirmuäratav. Meie sisemine suhtumine rahasse kajastub selle käitlemisel. Kui see on meie jaoks vaid tavaline vahend, et enda ja teiste jaoks hea elu tagada, siis ei ole selle üle mõistlik kuidagi muretseda. Ühelt sammelt teisele liikumine, oma teed alustamine ja tegutsemine – need on just need tegevused, mis rikkuse kasvatamisele kaasa aitavad.