Nullkulu

Nullkulu

kus vahetada egiptuse raha?

Kus vahetada Egiptuse raha?

Kui plaanite külastada Egiptust, peaksite olema valmis kohaliku raha vahetamiseks. Egiptuse valuutaks on EGP (Egiptuse nael), mida saate riigis peaaegu kõikjal kasutada. Sel juhul võiksite teada, kus vahetada oma raha, et saada parim vahetuskurss ja säästa raha.

Kohalik pangakontor

Kõigepealt võite proovida oma pangakontorit. Mõned suuremad pangad Eestis nagu SEB või Swedbank pakuvad müüki ja vahetamist vajalikku valuutat, sh Egiptuse naela. Saate vahetada raha enne reisi või kohapeal Egiptuses. Selleks peate võtma oma isikut tõendava dokumendi, näiteks passi, kaasa, võib-olla on vaja teha ka ettemaks.

Pangakontorist valuutat vahetades peate arvestama ka vahetuskursi ja lisatasudega. See on hea võimalus, kui soovite kindlust oma raha vahetades konkreetse valuutaga, kuna pangakontoris on saadaval ametlikud vahetuskursid.

Raha vahetamine lennujaamas

Teine võimalus valuutat vahetada on Egiptuse lennujaam. Enamik rahavahetuspunkte asub turvalisuse ja immigratsiooni kontrolli piirkonnas, mis tähendab, et peate olema valmis, et võite vajada pagasit kogudes aega, et vahetada raha, enne kui lahkute lennujaamast.

Vahetuskurss lennujaamades võib olla üsna erinev kui pankades. Lisaks võib valuutavahetus teenusid lennujaamades sageli kaasata lisatasusid või teenustasusid. Kui teil pole aega või soovi minna pangakontorisse, võib see olla hea alternatiiv.

Automaadid ja raha väljavõtmine

Teine võimalus raha vahetamiseks Egiptuses on rahaautomaadid. Enamikul suurematel turismipiirkondadel on rahaautomaadid, kus saate välja võtta sularaha. Enamik Egiptuse rahaautomaate aktsepteerib Visa ja Mastercardi.

Egiptuse rahaautomaadi kasutamine on sageli mugav ja kiire viis raha saamiseks, kuid peate olema ettevaatlik, kuna automaatid võivad olla petturlike rünnakute ohvriks. Seetõttu on oluline jälgida oma kaarte ja raha hoidmist.

Kohalikud valuutavahetuskohad

Kui soovite vahetada raha tänaval kohalikus valuutavahetuspunktis, peate olema valmis erinevate vahetuskursside ja äriliste tavadega. Enamikul juhtudel on valuutavahetuspunktidel kõrgemad vahetuskursid kui pangakontoritel ja lennujaamades. Lisaks võivad valuutavahetuspunktidest hõlmatud tasud olla kõrgemad, mistõttu on oluline hoolikalt jälgida oma raha ja kursse.

Kasutage järgmisi näpunäiteid, et tagada ohutu ja kasulik tehing:

– Kontrollige kohalikku raha kurssi enne raha vahetamist, et näha, kas nad pakuvad mõistlikke kursse. Neid saate vaadata internetist, ajakirjadest, vahetuskohtade juures.

– Ärge usaldage liiga palju tänaval tehtud tehinguid, kus valuutavahetuspunkt võib tegutseda üsna läbipaistmatu ja kiiresti.

– Ärge vahetage oma valuutat tänaval jaapani keeles, kuna võite ohustada enda ja oma vara turvalisust.

Kokkuvõte

Valuutavahetuse kohta Egiptuses on palju erinevaid võimalusi. Võite valida kohaliku pangakontori, rahaautomaadi, turismipiirkonna rahavahetuspunkti, lennujaama rahavahetuspunkti vahel. Kui soovite teha maksimaalselt kasulikku otsust ja tagada, et teie tehing oleks turvaline, peaksite uurima erinevaid võimalusi eelnevalt. See tagab tõenäoliselt kõige parema vahetuskursi, teenustasemed ja ennekõike – turvalise rahaülekande ilma riskita.