Nullkulu

Nullkulu

kuidas pügada koera?

Kuidas pügada koera: vajalikud nõuanded ja sammud

Koerte eest hoolitsemine on aeganõudev ja vastutusrikas ülesanne. Üks peamisi ülesandeid on koera pügamine, mis aitab koeral olla puhas, tervislik ja õnnelik. Siiski on pügamisel ka mitmeid kihte, millest koeraomanik peab teadlik olema. Selles artiklis räägime kuidas kodus koera pügamine saab olla lihtne ning tulemusena saate ilusa ja terve koera.

Esimene samm: valmistage koer pügamiseks ette

Enne koera pügamist on väga tähtis koera ette valmistada. Kui koeral on pikad juuksed, siis tuleks need kõigepealt kammida läbi. Kammimine eemaldab surnud karva ja pusad, mis võivad koera pügamise ajal valusad olla. Kui koer on pikkade juustega, siis tuleks vajadusel mõned sõlmed lahti kangutada. Kindlasti tuleks kasutada spetsiaalset kammimis- ja harjamisvahendit, mis aitaks koeral olla võimalikult rahulik.

Teine samm: valige sobiv tööriist

Koera pügamiseks on vaja erinevaid tööriistu. See sõltub koera karvkatte tüübist ja pikkusest. Kui koeral on lühike karv, piisab tavalisest kammist või harjast. Kui koeral on pikemad ja paksemad juuksed, on vaja kasutada spetsiaalset pügamis- või käärikomplekti. Pügamiskomplekt peaks sisaldama erinevaid otsikuid erineva pikkuse jaoks ning võimalusel ka viimistlusnuga. Kui otsustate kääridega lõigata, siis tuleks kindlasti osta kvaliteetseid kääre. Küsige oma loomaarstilt või kogenud koeraomanikult soovitusi.

Kolmas samm: hõõruge koera enne pügamist

Enne koera pügamist tuleks kindlasti valmistada koera emotsionaalselt ette. See tähendab, et koera tuleks hõõruda kõrvade taga, seljal, turjal ja kõhualusel. Seda saate teha käega või erinevate pintslitega. See aitab koeral lõõgastuda ja võib rahustada teda koera pügamise ajal.

Neljas samm: alustage pügamist kaelast ja seljalt

Koera pügamist alustatakse kaela ja selja tagant ning seejärel liigutakse järk-järgult edasi. Võib arvata, et kõige paremini on alustada koera pügamist koera pea tagant, kuid see võib olla sageli vale. Kaela ja selja pügamise ajal peaks keha olema sirge ja käed lähedal kehale. Kui käed on liiga väljas, on oht koera nahka lõigata.

Viies samm: hoidke pügamisnurk õigesti

Koera pügamiseks tuleks hoida pügamisnurka õigesti. Selleks tuleks pügades hoolega jälgida, et otsikud oleksid õigelt kinnitatud. Enamasti tuleks pügamisnurk hoida risti karva suunaga, et tulemus oleks ühtlane ja ilus. Pügamise ajal tuleks olla ettevaatlik ka raskemini ligipääsetavatele kohtadele, nagu kõht, jalad, sabapõhi ja kõrvad.

Kuues samm: trimmige koera karvkatet

Peale pügamist tuleks trimmida koera karvkatet. See tähendab, et tuleks lõigata karvasid, mis ulatuvad üle pügamisjoone. Trimmimisel on oluline olla ettevaatlik, et uuesti karva välja ei tõmmata. Kindlasti tuleks kasutada kvaliteetset pügamiskomplekti, mis võimaldab lihtsalt trimmida.

Seitsmes samm: vänta koera pärast pügamist

Peale koera pügamist tuleks koera pärast vänta. See tähendab, et te kohtleksite koera selliselt, nagu ta oleks just tulejoonest välja tulnud. Võite koera kamada ning tagada, et kõik karvad oleksid pügatud. Koera peab samuti hoidma sooja ja valmis olema uueks päevaks. Võimaluse korral anna talle mõned maiused.

Kaheksas samm: pärast koera pügamist

Peale koera pügamist tuleks koera nahka kontrollida, et veenduda, et nahk ei ole paistes, punetav või kahjustatud. Kui leiate nahaprobleeme, siis konsulteerige loomaarstiga. Kindlasti tuleks mõne järgneva päeva jooksul koera karva hooldada, et vältida uute sõlmede ja pusade teket.

Kokkuvõtteks

Koerte pügamine on hädavajalik, et koera oleks terve, õnnelik ja puhas. Oluline on teada kõiki pügamise samme ja kasutada selleks sobivaid tööriistu. Hoolitsege oma koera eest armastusega ning järgige neid nõuandeid, et saada ilusa ja terve koera. Lõpp-kokkuvõtteks on koera pügamine tõeline väljakutse, kuid kui järgite kõiki juhiseid, siis pole see nii keeruline.