Nullkulu

Nullkulu

kuidas õpetada koera mitte haukuma?

Kuidas õpetada koera mitte haukuma

Koer on suurepärane kaaslane paljudele inimestele, kuid mõnikord võib selle looma haukumisharjumus muutuda kontrollimatuks ja tüütuks. Haukumine on loomulik osa koera käitumisest, kuid mõnikord on see käitumine vale ja sellel võivad olla erinevad põhjused. Selles artiklis uurime erinevaid meetodeid, mida saate kasutada oma koera tõhusalt käituma õpetamiseks.

Kuidas me saame koera haukumist korrektselt mõista

Koerad haukuvad paljude erinevate põhjuste tõttu, kuid kõige tavalisemad neist on kaitsmine, hirm, igavus või ärevus. Haukumise põhjus mõjutab otseselt meetodit, mida peab kasutama käitumise muutmiseks. Kui koer on hirmul, siis on ähvarduse kasutamine ebaefektiivne, kuid see võib olla tõhus koera hoiatussignaalina.

Kuidas õpetada koera mitte haukuma: lähenemisviisid

Loomulikult on selle käitumise muutmiseks palju erinevaid viise, kuid me kajastame siin mõningaid kõige tõhusamaid viise, mida saate kasutada oma koera õpetamiseks.

#Ära ignoreeri

Kui teie koer hakkab haukuma, on esimene samm, mida peate tegema, ignoreerida teda täielikult. Haukumise põhjus on loomulikult väga oluline, kuid mõnikord haukuvad koerad tähelepanu saamiseks. Ignoreerimine on tõega tüütu ja talumatute koerade puhul see toimib, kuna koer teab, et tema olemasolu teeb teie reaktsiooni.

#Kasuta koolituse abivahendeid

Mõned koolituse abivahendid on efektiivsed, kuid enne nende kasutamist tuleb kaaluda nende tööd. Koolituse abivahendid, näiteks ultrahelisignaalid või koera lõhkemisvastased kaelarihmad, võivad aidata nende koerte puhul, kes ei suuda muudatusi piisavalt teha ja vajavad õpetamisel lisatuge. Kuid teatud asjaoludel võivad abivahendid olla kahjulikud, mistõttu tuleb nende kasutamist hoolikalt kaaluda.

#Loo positiivne seos

Mõnikord hakkavad koerad haukuma kuna neil on puudu sotsiaalsetest kontaktidest ja kasutamisest. Seetõttu on oluline luua positiivne seos selle käitumise kontrollimiseks. Kui koer hakkab haukuma, peaksite looma positiivse seose selliste reaktsioonidega nagu “hoia” või “lase”. See kindlustab koera, et tema käitumist on märgatud ja tunnustatud ning see toob kaasa positiivse tulemuse.

#Kasuta konkreetset hoiatust

Kui koer hakkab haukuma, võite kasutada konkreetset hoiatust, näiteks teravat “ei”, et peatada koera haukumisharjumus. Kuid pidage meeles, et see meetod ebaõnnestub, kui koer on hirmul või ärevil.

#Õnnista koera

Kui koer on õppinud teie oodatavat käitumist, pidage meeles teda iga kord kiita ja premeerida. See võib olla maius, korduv lakkumine või kõhul koera löömine. See tugevdab koera varasemaid häid käitumisharjumusi, muutes ta enamasti vähem hauguvaks.

Järeldus

Koera haukumisharjumus on tavaline probleem, kuid õigete meetodite abil saab selle probleemi lahendada. Tegelege oma koera harjumusega õigeaegselt, ignoreerides teda, kasutades koolitusvarustust, luues positiivset seost, kasutades konkreetset hoiatust ja premeerides head käitumist. Ennekõike tehke seda kannatlikkuse ja seletava käega, et kohandada oma koeralt soovitud käitumist ning luua tugevam suhe.