Nullkulu

Nullkulu

kuidas koera rahustada?

Kuidas koera rahustada: praktilised nõuanded

Koerte käitumine võib sageli olla ettearvamatu, ja kui koer on rahutu või mures, võib see olla stressi tekitav nii koerale kui ka tema omanikule. Õnneks on olemas mitmeid meetodeid, mis aitavad koera rahustada. Selles artiklis esitame mõned praktilised nõuanded koerte rahustamiseks.

Mõistmine, miks teie koer on rahutu

Enne kui hakkate oma koera rahustama, on oluline mõista, miks ta käitub nii nagu ta käitub. Koerte rahutus võib olla põhjustatud mitmest tegurist, sealhulgas:

– stressirohked olukorrad, nagu näiteks äikesetormid või ilutulestikud
– hirm teatud objektide või olukordade suhtes
– füüsiline valu või ebamugavus
– ärevus, eriti kui omanikud on pikalt eemal

Kui olete välja selgitanud, mis teie koera rahutuks teeb, on teil lihtsam valida õige lahendus.

Loo mugav keskkond

Koera rahustamiseks on oluline luua talle mugav keskkond. Koertele meeldib turvalisus, mistõttu võiks olla hea idee rajada talle pesa, kus ta saab end turvaliselt tunda. Kasutage mõnda pehmet tekki või patja, et ta saaks mugavalt lõõgastuda.

Samuti on oluline tagada koera söömise, joomise ja magamise võimalus – see aitab teie koeral rahuneda ja lõõgastuda.

Kasutage rahustavaid aroome

Teatud aroomid võivad aidata koeral lõõgastuda. Näiteks lavendliõli on looduslik rahustav aroom, mis võib aidata teie koeral maha rahuneda. Lavendliõli kasutamine koertele on lihtne – lisage õli riietele, mida koer sageli kasutab, või pihustage õli õrnalt tema magamispaika.

Teine looduslik rahustav aroom on kummel. Kummel on rahustava toimega, mis võib aidata koeral isegi rasketel aegadel rahuneda. Kummeliõie ekstrakti kasutatakse sageli koertele rahupillidena.

Pöörduge loomaarsti või käitumiseksperti poole

Kui teie koera rahutusperioodide käivitajaks on füüsiline valu või muretsev käitumine, siis on tõenäoliselt parimaks lahenduseks pöörduda loomaarsti või käitumiseksperdi poole. Nad võivad aidata teil välja selgitada, miks teie koer käitub nii, nagu ta käitub, ja anda teile nõu selle kohta, kuidas teda rahustada.

Lisaks võib arst määrata teile retseptiravimeid või lisatooteid, mis aitavad teie koera rahustada. Kuid pidage meeles – enne retseptiravimite või lisatoodete kasutamist pidage nõu oma loomaarstiga. Näiteks kui teie koer on väga mures, võib arst soovitada kasutada lõõgastavaid tablette.

Pange tähele oma koera kehakeelt

Koera kehakeel annab teile sageli teavet selle kohta, kuidas ta end tunneb. Kui teie koer haukub, ulub või vingub, võib ta öelda teile, et ta on mures. Kui ta tõmbub kokku, võib ta üritada end nähtamatuks teha ja sel juhul võib tal olla vaja tugevamat rahustamist.

Teine märguanne, mis näitab, et teie koer on rahulik, on tema hingamine ja pulss. Kui teie koer hingab sügavalt ja tema pulss on normaalne, näitab see, et ta on rahulik. Kui aga tema hingamine on kiire ja kärts, samuti kui pulss tõuseb – võib ta olla mures või hirmunud.

Kasutage “valju muusika” meetodit

See meetod on lihtne – pange mängima valju muusikat. Kuigi tundub vastupidine, võivad valjud helid nagu mürarohked muusikapalad tegelikult koertele rahustavalt mõjuda. Muusika muudab keskkonna müra taseme ja võib aidata koeral maha rahuneda.

Hoolitsege siiski selle eest, et muusika poleks liiga vali – liiga vali heli võib veelgi rohkem koera ärritada.

Kasutage käitumistreeningut

Koerte käitumistreening on suurepärane viis koera rahulikuks muutmiseks. Treening aitab teie koeral õppida, kuidas käituda stressirohkes või hirmutavas olukorras. Treeningu käigus saate koera rahustamise meetodeid kasutada ja aidata tal õppida, et stressirohked olukorrad pole midagi kohutavat.

Kokkuvõte

Koerte rahustamiseks on mitmeid viise. Alustuseks on oluline mõista, mis teie koera rahutuks muudab. Seejärel saate otsustada, millist meetodit rahustamiseks kasutada. Olgu selleks siis aroomiteraapia, käitumistreening, muusika kuulamine või koerte lõõgastavad pillid, on palju viise, kuidas teie koera rahustada. Peamine on leida see, mis teie koera rahustab ning teeb ta õnnelikuks ja turvaliseks.