Nullkulu

Nullkulu

kuidas pesta veekindlat jopet?

Kuidas pesta veekindlat jopet: Kõik, mida pead teadma veekindluse säilitamiseks

Kas sul on veekindel jakk, mida sa armastad, kuid ei tea, kuidas seda pesta? Selle artikliga räägime kõigest, mida pead teadma, et oma veekindlat jakki õigesti hooldada ja selle veekindlust säilitada.

Kholme jacki saab pest ajama masinas või käsitsi?

Enne alustamist tutvustame, et mõned veekindlad joped on tootja poolt valmistatud nii, et neid on võimalik pesta masinas ja teised ainult käsitsi. Kui on olemas tootja poolt ettenähtud pesujuhised, siis pead olema kindel, et järgid neid.

Kui tootja ei ole antud puhul pesujuhiseid andnud, siis valida mõlemine (masinapesu või käsipesu) poole peal eelisega käsitsipesule, kuna nii väldid oma jakile võimalikke kahjustusi.

Mis pesuvahendit valid veekindla jakki puhastamiseks?

Järgmine oluline samm on pesuvahendi valimine. Kõige parem valik on spetsiaalne veekindlate riiete puhastusvahend, kuid kui pole võimalik seda leida, siis vali õrn pesuvahend. Samuti ära kasuta pesupehmendajat, sest see võib jakki kahjustada.

Jakki puhastamine käsitsi

Kui otsustad veekindla jakki pesta käsitsi, siis pese see külma veega ja kasuta õrna pesuvahendit. Suurem habras mustus võib eemaldada kergelt kasutades seepi ja vett. Kasuta kindlasti ettevaatlikult nühkimise liigutusi või puhasta õrnalt jakki pintsliga, vältides selle kahjustamist.

Jakki puhastamine pesumasinas

Kui otsustasid pesumasina kasuks, siis kindlasti hoia kõik lukud suletud ning kasuta külma veega pesuprogrammi. Täida masin vaid umbes poolega ja kasuta spetsiaalset riiete pesuvahendit, mis on mõeldud õrnadele kangastele. Samuti ära lähe liiga kirglikult ja ärge vali masinas tsentrifuugimist.

Kuidas veenduda, et jakk on tõeliselt veekindel?

On mitmeid viise, kuidas saate kontrollida, kas veekindel jakk on tõeliselt veekindel. Siin on kaks kõige populaarsemat meetodit:

1) Tilguta veidi vett jakile. Kui jope ei neela seda vett, vaid see hoopis laseb sellest maha voolata, siis on jope endiselt veekindel.

2) Täida ämber veega ja pista jakk põhjas oleva veega. Kui pärast pikka aega jope põhjas olevat vett ei imendu, siis on jope endiselt veekindel.

Lõppsõnad

Kokkuvõtteks saame öelda, et veekindlate jakkide säilitamine ja pesemine on oluline, et nende kvaliteeti säilitada. Parim nõuanne on jälgida tootja juhiseid ja valida õige pesuvahend. Jakki saab pesta nii käsitsi kui ka pesumasinas, kuid tuleb meeles pidada, et kui seda õigesti ei tehta, võib see kahjustada jope veekindlust. Kui meie soovitused katsetada, peaks sinu veekindel jakk pärast pesemist olema endiselt veekindel ja nägus!