Nullkulu

Nullkulu

kuidas pesta kardinaid?

Kuidas Pesta Kardinaid?

Kardinad muudavad meie kodud hubasemaks ja kaunimaks. Nad aitavad muuta meie ruumid isikupäraseks ja sobituda meie stiili ja maitsega. Kardinad on suurepärane lisand kodu interjöörile, kuid nende kasutamine tähendab ka reostuse kogunemist, mida on vaja puhastada. Seetõttu on oluline teada, kuidas neid õigesti pesta.

Mida peate kardinate pesemisel arvestama

Kõigepealt peate arvestama, et kardina pesemise tüüp sõltub riietuse materjalist ja nende varjest. Tavaliselt kasutatakse kardinakanga valmistamiseks materjale, nagu polüester, linane, puuvill, samet, organza ja siid. Kuna mõned neist materjalidest on põnevad, on nende hooldamine erinev.

Teiseks peate arvestama kardinajapi tüübiga. See sõltub rippimise või paigutamise struktuurist. Mõni kardinataip on varustatud konksudega, mõnel peab olema lipp, mõnel on kirjud aksessuaarid ja mõnel on aksessuaarid.

Enne kardinate pesemist tuleb kontrollida ka etiketti. Mõned sildid võivad sisaldada kriitilist pesemisjuhendit või nõusid kardinaga, millega pesemas võib astuda.

Kuidas puhastada erinevat tüüpi kardinaid

Kui teate teie kardinate materjali, on lihtne määrata nõuetekohane meetod nende pesemiseks.

Linast kardinad puhastage õrnalt veega, kasutades madalal temperatuuril delikaatset programmi. Ärge kasutage selles protsessis pesupehmendajat, mida võib kasutada muu riide pesemisel. Samal ajal ei ole linane kardinatega rangelt määratud, et neid kuivaks kuivatada.

Puuvillakardinate pesemiseks tuleks kasutada külma või sooja vett. Ärge kasutage kergeid pesuprogramme ja pesupehmendajaid, kuna see võib kahjustada kangast. Proovige kuivatada kardinad õhu käes, kuid kui otsustate masinat kasutada, kasutage madalamat temperatuuri.

Kunsti kardinad tuleks väga kergeks ja õrnaks teha. Nad võivad kergesti kortsuda, nii saate neid käsitsi pesta ja puhastada õrnalt veega. Kasutage pesemisel hooldusvahendeid nagu õrnad pesuained. Hoidke neid ka kortsunud kastis, kasutades rauda väga madalal temperatuuril.

Sametkardinad vajavad erilist tähelepanu, kuna samet on tundlik ja õrn kangas. Peske neid väga õrnalt, kasutades pehmet harja, sooja vett ja mõõdukat pesumasinat. Samuti peate vältima kuivamist kuivatis või rauda liiga kõrgel temperatuuril.

Kardinate kuivatamine ja triikimine

Pärast kardinate pesemist peate need õigesti kuivatama. Nende õhu käes kuivatamiseks riputage kardinad üles ja laske neil loomulikult kuivada. Kui kasutate kuivatit, jälgige hoolikalt temperatuuri ja kuivatamist, et vältida kanga kahjustamist.

Kui kardinad on veidi kortsunud, võite neid rauaga triikida. Siiski pidage meeles, et mõned kangad võivad olla kuumuse suhtes tundlikud, seega peate rauda kasutama väga madalal temperatuuril. Samuti peate tagama, et raud ei tähistaks ega kahjustaks kardinat.

Kardinakangaste hooldusnäpunäited

Kardinakangaste hooldamine ei peaks piirduma vaid nende pesemisega. Teatud hooldusnõuannete järgimine pikendab nende eluiga ja hoiab ära nende kiire halvenemise.

Soovitatav on puuvillaseid ja linaseid kardinaid pesta umbes kord kuus, kuna need kangad kogunevad kiiremini mustust ja tolmu kui muud materjalid. Kunst-, samet- ja organzakardinad pole nii tihti vaja pesta. Neil on soovitatav seda teha üks kord kuue kuni kaheksa kuu tagant.

Lisaks on soovitatav puuvillaseid ja linaseid kardinaid regulaarselt tolmuimejaga puhastada. See hoiab neid puhtamatena pikema aja vältel. Samuti peate kardinaid vahetevahel käsitsi puhastama, et vältida perforeeritud tolmu ja mustuse eemaldamist sõrmedega.

Lõppkokkuvõte

Kardinate pesemine võib olla keeruline ja murettekitav ülesanne, kuid seda saab teha õigesti, kui järgite kõiki neid nõuandeid. Alati kontrollige kangasilti, kuna see annab teile vajaliku teabe kardinate pestavuse kohta. Pealegi, kasutage õiget programmi ja kliimaseadet, et kardinatele mitte kahju teha. Kõik need nõuanded aitavad säilitada teie kardinate kvaliteeti ja pikendada nende kasulikku eluiga.