Nullkulu

Nullkulu

kuidas pesta hambaid?

Kuidas Pesta Hambaid: Eksperdi Nõuanded Hammaste Hooldamiseks

Hammaste puhastamine on vaid üks osa tervislike hammaste hooldamisest. Õige suuhügieen kaitseb nii hambaid kui ka igemeid. Selles artiklis räägime hammaste pesemise tehnikatest ja parimatest suuhügieeni tavadest, mida saate oma hammaste tervise parandamiseks kasutada.

Kas olete valmis saama ekspertide nõuandeid hammaste pesemise ja suuhügieeni kohta? Loeme edasi!

Miks On Hammaste Pesemine Oluline?

Hammaste pesemine on oluline igapäevane tavapärane rutiin, et hoida oma hambad ja igemed tervena. Hammaste pesemine aitab eemaldada hambakatu, mis on kollakas valge, õrn kiht hambakattest ja suhu kogunenud toidust. Kui hambakatt ei eemaldu korralikult, võib see hiljem muutuda hambakiviks, mis on juba raskem eemaldada ja võib juhtida igemehaigusteni.

Peale selle kaitseb korralik hammaste pesemine kaariese eest ja hoiab hammaste pinda siledana. See aitab ka hoida hambavalgendust ja-värsket hingeõhku.

Kui sageli peaksin ma oma hambaid pesema?

Ekspertide soovitused sisaldavad hommikul ja öösel hambapesu, igapäevase hammaste pesemise suunis on kaks korda päevas, kaks minutit iga kord. Kui teil on suurem suukuivus või teatud terviseprobleemid, nagu suurenenud risk hammaste kaariese tekkeks, võib hambaarst soovitada täiendavaid hambaravisoovitusi.

Mida peaksite teadma hammaste pesemise kohta?

Hammaste pesemisel on palju olulisi mõjutegureid. Järgnevad on mõned neist.

Hammaste pesuasend

Parim asukoht on pea veidi ettepoole kallutatud, et hamba- ja igemevahelistele vahedele hõlpsamini juurde pääseda. Hammaste pesemisel kasutage käepidemega hammaste harja või elektrilist hammaste harja.

Hammaste harja tüüp

Söögi ajal söödud suurema söögi jäägid hammaste vahel võib eemaldada hambaharja ja pehme harjaga. Kitsad või pehmed harjased sobivad pigem hamba tagumiste hammaste jaoks, samas laiemad harjased sobivad paremini esihammaste jaoks.

Hambapasta

Hambapasta valikul peaksite arvestama erinevate teguritega, nagu hammaste tundlikkus, igemeprobleemid ja hambakatu kontroll. Kui teil on tundlikud hambad, võib hambaarst soovitada hambapastale koos fluoriidiga. Kui teil on igemeprobleeme, siis peaksite kasutama hamba- ja igemevahelist harja ja hambapasta, mis on spetsiaalselt mõeldud igemete ja hammaste tervise jaoks.

Hammaste pesu aeg

Hammaste pesemine 2 minutit kaks korda päevas on optimaalne. See on piisav aeg, et hambakatt maha pesta ja jätta aega fluoriidi efektiivse mõju tugevdamiseks.

Kuidas tuleks hambaid õigesti pesta?

Proovige järgida neid samme hambapesu ajal:

Võtke hambapastat suuruse õige kogus. See peaks olema umbes hernesuurune.

Kallutage pead veidi ettepoole ja asetage hambahari igemete lähedale.

Tähelepanu oma õigele harjamistehnikale, veenduge, et olete oma hambaid pesemisel piisavalt tõhusalt puhastanud.

Korrake seda protsessi igale hambale.

Puhastage hambad veel 2 minuti jooksul. Kui käed väsivad suu loputage.

Puhastage keel.

Loputage suud sooja veega.

Viimased mõtted

Selles artiklis oleme rääkinud hammaste pesemise ja suuhügieeni tähtsusest ning sellest, kuidas te saate omalt poolt aidata hoida oma hambaid tervena ja kaitsta selle vastu suuhügieeni probleeme. Parima tulemuse saavutamiseks peaksite järgima regulaarse hambapesu režiimi ja leidma kõige sobivamad tooted teie suuhügieeni jaoks.

Jälgides neid soovitusi suuhügieeni kohta, saate tagada, et teie hammaste ja igemete tervis on alati parim. Ole regulaarne hammaste hooldaja ning külasta oma hambaarsti regulaarselt vähemalt kord aastas, et hinnata oma suuhügieeni ja tervise seisundit!