Nullkulu

Nullkulu

kuidas pesta lambanahka?

Kuidas pesta lambanahka: parimad meetodid ja nõuanded

Lambanahad on suurepärane lisand iga kodu sisustusele. Need on pehmed, soojad ja vastupidavad. Kuid nagu kõigi teiste tekstiilide puhul, nõuavad lambanahad korralikku hooldust, et need kestaksid kaua ja näeksid hea välja. Selles artiklis räägime, kuidas pesta lambanahka, nii et see ei kaotaks oma värvi, kuju ega tekstuuri.

Enne pesemist

Enne pesemist tuleks lambanahk puhtaks korjata, kasutades pehmet harja. See aitab eemaldada mustust ja tolmu, mida võib nahal olla enne pesemist. Kui lambanahk on tugevasti määrdunud, võib sellele pritsida veidi soodat ja jätta see mõneks ajaks seisma, seejärel puhastada harjaga. Samuti tuleks eemaldada kõik plekid ja värsked plekid tuleks puhastada kohe.

Pesemine

Kõigepealt tuleks mõelda, kas lambanahka on võimalik masinas pesta või tuleks kasutada käsitsipesu. Enamikul juhtudel võib lambanahka pesta masinas, kuid kui nahk on väga õhuke või habras, tuleks seda pesta käsitsi. Masin pesu korral tuleks kasutada spetsiaalset nahkadele mõeldud pesuvahendit. Kui seda pole kätte saada, võib pesta ka tavalise pesuainega. Kuid tasub meeles pidada, et pesuvahend peaks olema pH-neutraalne.

Pesemiseks kasutage külma või sooja vett. Kuum vesi võib lambanaha kahjustada ja muuta selle karvad jäigaks või kõvaks. Samuti tuleks valida õrn pesutsükkel ja võimaluse korral kasutada täiendavat tsentrifuugimist. See aitab eemaldada liigse veega ja muudab lambanaha kuivamise kiiremaks.

Kui soovite pesu ajal vältida venitamist ja lambanaha kuju moonutamist, on soovitatav pesu sisse lisada suur rätik või kaks. Samuti tuleks vältida pesupalli kasutamist, kuna see võib lambanaha pehmuse ära võtta või selle kahjustada.

Kui olete lambanaha pesemise lõpetanud, mähkige see rätikusse ja vajutage õrnalt, et eemaldada liigse vee. Ärge pigistage lambanahka, sest see võib kahjustada selle välimust.

Kuivamine

Lambanaha kuivatamiseks asetage see tasasele pinnale, et see saaks õhku ja päikesevalgust. Ärge kunagi riputage lambanahka pesunöörile, sest see võib põhjustada venitamist ja kuju moonutamist. Samuti tuleks vältida otsese päikesevalgusega kokkupuudet, kuna see võib lambanaha värvi tuhmumist ja karva kahjustada.

Kuivamine võib võtta aega paar päeva või kauem, sõltuvalt ilmast ja sellest, kui suur on lambanahk. Kui soovite kuivamise ajal kiirendada, võite kasutada ventilaatorit, kuid ärge kasutage seda liiga lähedal lambanahale.

Hooldus pärast pesemist

Kui lambanahk on kuivanud, peate selle pehmeks sättima. Seda saab teha pehme harjaga. Kui soovite pärast kuivamist lambanahka kaitsta mustuse ja tolmu eest, võite kasutada spetsiaalset lambanaha pihustit, mida saate osta peaaegu igast kohalikust kauplusest või internetipoest.

Kokkuvõte

Lambanaha pesemisel tuleb olla õrn ja tundlik, et säilitada selle karvade pehmus ja ilu. Järgides nendes artiklis kirjeldatud juhiseid, võite olla kindel, et olete oma lambanahaga hoolitseva ja et see kestab kaua. Peske lambanahka õrnalt, kasutage spetsiaalset nahkadele mõeldud pesuvahendit, kuivatage tasapinnal, vältides kuju moonutamist ja lõpuks pehmentage pehme harjaga. Nii näeb teie lambanahk alati hea välja ja säilitab oma algse ilu ja pehmuse.