Nullkulu

Nullkulu

kuidas pesta nokamütsi?

Kuidas Pesta Nokamütsi
Kui sa oled nagu enamik inimesi, oled sa tõenäoliselt oma lemmiknokamütsi peaaegu igal pool kandnud. Olgu selleks siis kaitse päikese või vihma eest või lihtsalt moes kattemütsina, on tõenäoline, et su müts on kogunud palju mustust ja plekke. Õnneks on nokamütsi puhastamine suhteliselt lihtne protsess, mida igaüks saab ise teha.

Selles artiklis anname sulle samm-sammulisi juhiseid, kuidas pesta oma nokamütsi nii õigesti kui võimalik.

Tutvu pesujuhendiga
Enne kui alustad nokamütsi pesemist, tutvu kindlasti mütsi pesujuhendiga. Enamik nokamütse on valmistatud erinevatest materjalidest ja sellest sõltub ka pesemisviis. Kui pesujuhend on puudu või sellest on raske aru saada, siis võid pesta mütsi käepäraste vahendite ja nende juhendite abil.

Eemalda lahtine mustus
Esmalt eemalda mütsilt lahtine mustus. Kasuta selleks pehmet harja või vatitampooni. Võid ka kasutada tolmuimejat, mis aitab eemaldada mütsilt kogunenud tolmu ja mustuse.

Eemalda plekid
Kui mütsil on plekke, siis proovi need kõigepealt eemaldada enne pesemist. Selleks võid kasutada erinevaid plekieemaldusvahendeid vastavalt materjali puhastusjuhendile. Kasuta kindlasti õrnalt, et mitte kahjustada mütsi pinda.

Valmista pesulahus
Enamiku materjalide puhul saab nokamütsi pesta pesumasinas. Valmista pesulahus vastavalt pesujuhisele või sega sooja vett ja pesupulbrit leige pesulahuse saamiseks. Leige vesi aitab vältida värvide kulumist ja pehmendab mustust.

Pese müts
Pese müts pesumasinas madalal kiirusel ja külma veega, seda eriti kui müts on kaunistatud trükikujundusega. Kuum vesi võib kahjustada mütsi kangast või nahaimitatsiooni või pleekida trükikujundust. Kui sul ei ole pesumasinat või sa ei soovi kasutada masinat, siis võid mütsi pesta käsitsi vees leotades ja kergelt hõõrudes. Puhasta kõik plekid ja mustus käsitsi enne pesemist.

Kuivata müts
Kui müts on saanud piisavalt pesu, kuivata see õrnalt. Ära kuivata mütsi kuumal pinnal, kuna see võib kahjustada mütsi ja kaotada selle kuju. Ära kuivata mütsi ka päikese käes, kuna päikesekiired pleegitavad värvust.

Soupke mütsi kuju
Kui müts on veel niiske, kujunda see oma pea järgi uuesti. Kui müts on jalanõude vahel, taastab materjal oma kuju. Pea meeles, et pesnud mütsi ei tohiks kuivatada jalanõul kuivamise ajal ega sirgendada nii, et peanõgusid surnud oleksid.

Kokkuvõte
Kui teete oma lemmiknokamütsi puhastamisel vigu, võite kahjustada mütsi materjali ja trükikujundust. Seetõttu on oluline, et enne suoja pesemist loete pesujuhendit ja teate, milline meetod on sobiv, et müts välja näeks sama hea kui uus.

Pesta nokamütsi on suhteliselt lihtne töö ja igaüks saab sellega hakkama. Loodame, et meie artikkel on aidanud teil mõista, kuidas pesta oma lemmiknokamütsi nii õigesti kui võimalik.