Nullkulu

Nullkulu

miks peab hambaid pesema?

Miks peab hambaid pesema

Hammaste pesemine on igaühe jaoks oluline igapäevane tegevus. Enamik meist arvab, et hambaid tuleb pesta lihtsalt selleks, et vältida halba hingeõhku ja hambakaariest. Hammaste pesemine aga pakub palju enamat kui lihtsalt värske hingeõhk ja terved hambad. Selles artiklis räägime, miks on tähtis hambaid pesta ja millised on hammaste pesemise erinevad meetodid.

Miks on hammaste pesemine oluline?

Hammaste pesemine aitab vältida mitmeid suuõõne probleeme. Halb hingeõhk ja hambakaaries on vaid mõni neist. Hammaste pesemine aitab ka ennetada igemehaigusi ja hambakivi teket. Kui hambaid ei pesta korralikult, tekib hammastele hambakatu. See on läbipaistev, limane kiht, mis koosneb bakteritest ja toiduosakestest. Kui katu ei eemaldata, siis see koguneb hammaste vahele ja aitab kaasa kaariese tekkele ja igemepõletikule.

Hammaste pesemise meetodid

Parimaks meetodiks hammaste pesemiseks peetakse elektrilist hambaharja. See eemaldab efektiivselt hambakatu ja hoiab hambad terved. Kui elektrilist hambaharja pole käepärast, siis võib kasutada ka tavalist hambaharja. Selleks tuleb valida võimalikult pehme harjapea ja pesemisel tuleks kasutada mitte rohkem kui hernetera suurust hambapastakogust. Hambad tuleks pesta põhjalikult vähemalt kaks korda päevas kolme minutit korraga.

Hammaste pesemisel on oluline õige tehnika. Hambaharja ots tuleb asetada hammastele 45-kraadise nurga all ning liigutada harja edasi-tagasi. Samuti tuleb hambaid puhastades pöörata tähelepanu ka närimispindadele ja keelele. Keelt tasub ka eraldi puhastada, kasutades selleks spetsiaalset keelekaabitsat.

Milliseid vahendeid kasutada hammaste pesemisel?

Lisaks hambaharjale on hammaste pesemisel oluline kasutada ka hambaniiti või hambavaheharja. Need abivahendid eemaldavad hammaste vahelt jäänud toiduosakesed ja aitavad vältida hambakivi tekke. Samuti on olemas spetsiaalsed suuloputusvedelikud, mis tagavad igemete tervise ning aitavad hävitada hambakatud ja vältida nende teket.

Lõppsõna

Kokkuvõttes on hammaste pesemine oluline igapäevane tegevus. Peale värske hingeõhu ja tervete hammaste aitab see ka ennetada mitmeid suuõõne haigusi. Hammaste pesemiseks tasub kasutada elektrilist hambaharja või pehmet tavalist hambaharja ning seda tuleb teha põhjalikult vähemalt kaks korda päevas. Samuti tasub kasutada hambaniiti, hambavaheharja ja suuloputusvahendit. Nii hoiad hambad tervena ning naeratus särab ka tulevikus.