Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada parketti?

Kuidas paigaldada parketti?

Parketi paigaldamine on oluline kodu või äripinna viimistluse protsess ja teie kodu ilme ja funktsionaalsuse juures on see väga oluline. Parkettpõrandad loovad sooja ja mugava atmosfääri, mida paljud teiste põrandamaterjalidega võrreldes hindavad. See artikkel annab põhjaliku ülevaate parketi paigaldamise protsessist, et aidata teil oma kodu või äripinna viimistlemisprotsessis.

Enne paigaldamist:

Esmalt tuleks kindlaks teha parketi vajalikud mõõdud. Mõõtke hoolega ruumi nurki, võimalikke aluspindade kalleid, ukseavasid ja muidüksikasju, mis võivad mõjutada paigaldamist.

Järgmine samm on aluspõranda ettevalmistamine. Veenduge, et põrand oleks puhas ja tasane. Kui põrandal on defekte, siis tuleb need parandada enne parketi paigaldamist. Isegi väikesed defektid nagu augud võivad põhjustada hilisemaid probleeme.

Järgnev samm on parketi hoiustamine. Enne paigaldamist peaks parketi hoidma paigaldusruumis või ruumis, kus temperatuur ja niiskus on sarnased ruumide temperatuurile. See tagab parketi soojusliku stabiilsuse, mis võimaldab paigaldamist teostada ilma kahjustusteta.

Paigaldamise protsess:

Paigaldamise esimeseks sammuks on aluskihtide paigaldamine. Aluskiht tagab parketi õige taseme ja vähendab müra ja vibratsiooni. Aluskihi valimisel tuleb arvestada ruumi ja parketi materjali omadusi.

Järgmisena tuleb parketi paigaldamisel leida peamine joon. See joon aitab ruumi visuaalselt suurendada ja takistab tulevikus ebatasasuse tekkimist. Joone leidmiseks tuleks mõõta lagede kaugust ning jagada see kahe osa vahel.

Paigaldage parketitükid mööda peamist joont ja jätke parketi ja seinte vahele kindlasti minimaalselt 1 cm vaba ruumi. See ruum võimaldab parketitoodel paisuda ja kokku tõmbuda.

Asetage parketitükid kindlasti parketi paigalduse liimiga. Nii tagate kindla ja turvalise kinnituse. Parketiliimi tuleb kanda paigaldamisalusele või parketitükile. Alustades parketitükkide paigaldusest viimasest reast tagate, et viimane rida on kergesti paigaldatav.

Kui parketi paigaldamine on lõppenud, jätke parketi kaitseks kindlasti kindl ooteaeg. Ooteaeg sõltub parketi materjali tüübist ja tootjast, et seda mõõta ja määrata, leiate selle parketi pakendilt või tootja käest.

Lõppetapp on parketi tasandamine. Kuidas saate parketi tasandada? Kasutage lihvpaberit, et eemaldada liimi ja muud jäägid lembspandikelt ja võimalikest parketi defektidest.

Kokkuvõte:

Parketi paigaldamine on oluline kodu või äripinna viimistluse protsess ja teie kodu ilme ja funktsionaalsuse juures on see väga oluline. Selle artikli jooksul oleme jagunud Sinuga juhiseid, kuidas paigaldada parketti, selleks et Sinu kodu oleks mugav ja hubane. Kindlasti ära unusta aluspõranda ettevalmistamist, ruumi maha mõõtmist ja parketitükkide paigaldamist mööda peamist joont. Kinnita parketitükid liimiga, jättes kindlasti vaba ruumi parketitüki ja seina vahele. Lase parketil mõni päev seista ja kui parkett on täiesti kuiv, tasanda parketi pind lihvpaberiga, eemaldades puurlemmi ja muud jäägid töölt. Loome koos ühe ilusa interjööri!