Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada laminaati?

Kuidas paigaldada laminaati: Põhjalik ülevaade samm-sammult juhendiga

Iga koduomanik soovib kodus mugavust ja esteetilist väljanägemist, mistõttu muudab põrandakate ruumi stiilseks ja atraktiivseks. Laminaat on üks selline põrandakate, mis pakub uskumatut vastupidavust, stiili ja vastupidavust. Kuidas siis oma laminaatpõrandat paigaldada? Siin on põhjalik juhend “Kuidas paigaldada laminaati” algajatele DIY’s (tee seda ise).

Alusta sobiva tööriista ettevalmistamisega

Enne kui alustate laminaatpõranda paigaldamist, on oluline varuda õiged tööriistad. Sobivad tööriistad ja materjalid on:

• Laminaatparkett
• Aluskiht
• Lõikur
• Tapeetimisnuga
• Veesuu
• Vaht
• Tihvtid
• Mõõdulint

Eemalda varasem põrandakate

Enne uue laminaatpõranda paigaldamist tuleb eemaldada eelnev põrandakate. See hõlmab vaibade, keraamiliste plaatide, puidu, betooni ja muude põrandakatete eemaldamist.

Paigalda aluskiht

Pärast eelmise põrandakatte eemaldamist tuleb paigaldada aluskiht. Aluskihid omavad hüdroisolatsiooni omadusi ning need võimaldavad kahjustuste ennetamist ja niiskuskahjustusi. Aluskiht tuleb paigaldada ühtlasele aluspinnale tihendades kleepainega.

Mõõda ja lõika laminaat

Enne laminaadi paigaldamist on oluline mõõta täpselt põranda suurust, et tagada, et laminaat sobib tihedalt ja ei ulatu ohtlike nurga alla. Kui põrandapind on mõõdetud, lõigatakse parkett õigesse suurusesse lõikuri või tapeetlõikuriga.

Paigalda laminaatpõrand

Nüüd võite alustada laminaadi paigaldamist. Alustage laminaadi paigaldamist nurga juurest, liikudes järk-järgult teise nurga poole. Nurgad tuleks lõigata nurga all, et need sobiks täpselt. Kindlasti märkige ja lõigake iga kuju, mis ei sobi konkreetsesse piirkonda.

Täitke ruum või alad

Kui lauad on paigaldatud, tuleb täita kõik vahele jäänud ruumid ja korkida ära kõik abivahendid ja redelid. Kindlasti kasutage vahtu, et täita pragusid ja veenduge, et abivahendid püsiksid kindlalt paigal.

Puhastamine ja lõpetamine

Kõige lõpuks, kui kogu laminaatpõrand on paigaldatud, veenduge, et olete põhjalikult selle puhtaks pühkinud. Ei jäta maha mõnda jälge. Kui oled kindel, et põrand on puhas, on aeg oma uut ilusat laminaatpõrandat nautida.

Kokkuvõte

Ülaltoodud sammud pakuvad teile põhjalikku teadmist, kuidas saate ise laminaatpõrandat paigaldada. Seda tehes saate oma kodu ilusat välimust pikka aega nautida. Kui järgite antud juhiseid hoolikalt, siis saate hõlpsalt paigaldada vastupidava ja kena laminaatpõranda. Laminaat on lihtne ja taskukohane alternatiiv ainulaadselt kena põrandakattega.