Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta perearsti?

KUIDAS MUUTA PEREARSTI

Kuigi Eestis on perearsti valikuvõimalused piiratud, on siiski võimalik muuta oma perearsti, kui soovite saada paremat teenust või kui olete rahulolematu oma praeguse teenusega. Siin on mõned olulised sammud, mida tuleks muutmiseks järgida.

Vali uus perearst, kelle teenuseid soovite kasutada
Enne uue perearsti valimist tuleb arvestada paljude teguritega, nagu arsti asukoht, kättesaadavus, teenuste kättesaadavus ja arsti maine. Internet võib olla kasulik allikas arsti valimisel, et teada saada tema tausta, kogemusi ja erialasust.

Lahku praegusest perearstist
Kui olete otsustanud uue perearsti, peaksite te teatama oma praegusele perearstile oma otsusest ja esitada taotluse oma tervisekaardiga. Tavaliselt on see protsess suhteliselt lihtne ja kiire, kuid on võimalik, et teie praegune arst võib küsida teilt põhjust, miks soovite perearsti vahetada.

Registreeru uue perearsti juurde
Pärast otsuse tegemist ja oma praeguselt perearstilt lahkumist tuleb registreeruda uue perearsti juurde. Registratsioonitiimid võivad varieeruda ja mõnel juhul võib see olla pikem protsess, eriti kui arsti vastuvõtule on rohkem kui üks klient. Kuidas uue arsti registreerimine käib, seda saate teada ka oma uue perearstiga suheldes.

Hankige kõik oma terviseandmed
Pärast uue perearsti juurde registreerimist on oluline hankida kõik oma terviseandmed, nii et uus perearst oleks kursis kõigi teie terviseprobleemide, diagnooside, tehtud uuringute ja ravimitega. Seda saab teha tavaliselt võttes ühendust oma endise perearsti või haiglaga, kust need andmed koguti.

Planeerige ja külastage oma uut perearsti
Nüüd, kui olete edukalt uue perearsti registreerunud ja kogunud oma vajalikud terviseandmed, on aeg leppida kokku esimene vastuvõtt. See on ideaalne aeg, et tutvuda oma uue perearstiga ja ka tema tutvustada endale ning selgitada oma vajadusi. Pärast seda saate kokku leppida järgmised visiidid ja muud vajalikud toimingud.

Lõpuks, vahetada perearsti Eestis võib olla keeruline ja aeganõudev protsess, sest tervishoiusüsteem on väikese rahvaarvu tõttu piiratud. Sel põhjusel on oluline hoolikalt valida uus perearst ja seejärel valida õige aeg oma praeguse perearsti vahetamiseks. Kuid igaüks võib seda teha nende juhiste abil ning seega saada kvaliteetsemat tervishoiuteenust kui kunagi varem.