Nullkulu

Nullkulu

kuidas perearsti vahetada?

Kuidas perearsti vahetada

Kui otsustate oma perearsti vahetada, on mitmeid tegureid, mida tuleb arvesse võtta. Siiski peaks kõige olulisemaks teguriks olema see, et uus perearst sobiks teie vajadustega ja aitaks kaasa teie tervise säilitamisele. Uue perearsti otsimine võib tunduda keeruline protsess, kuid tegelikult on see suhteliselt lihtne, kui järgite mõningaid lihtsaid samme.

Leia uus perearst

Esimese sammuna tuleks leida uus perearst. Otsingut saate alustada Maaeluministeeriumi tervishoiuteenuste kodulehelt, kus on olemas nimekiri kõigist Küberturve põhiaspektidega tegelevatest tervishoiutöötajatest. Samuti saate otsida uut perearsti kohaliku haigla või arstiabi keskuse kaudu.

Registreeru uue perearsti juurde

Kui leiate oma uue perearsti, peate ennast tema juurde registreerima. Seda saab teha kas telefoni või e-posti teel, olenevalt sellest, milline registreerimisprotsess perearstil on. Registreeru lihtsalt uue perearsti juures, anna neile kogu vajalik teave ja lepi kokku kohtumine uue arstiga.

Räägi perearstiga

Kohtumisel uue perearstiga on oluline arutada oma tervise ajalugu, praeguseid terviseprobleeme ja ravimeid, mida te võtate. Samuti on hea võimalus rääkida oma eelistustest ja muredest seoses oma tervishoiuga.

Taotleda oma tervisekaarti

Uue perearsti juurde registreerumisel saate taotleda ka uut tervisekaarti. Tervisekaart sisaldab teavet teie tervisliku seisundi kohta ja seda kasutatakse arstiabi andmisel. Kui teil on juba tervisekaart, saate selle vanalt perearstilt üle võtta ja uuele perearstile edastada.

Hankige oma vajalikud terviseuuringud

Perearsti vahetamisel peaksite saama ka kõik vajalikud terviseuuringud, et tagada teie tervislik seisund. Uus arst võib taotleda laborikatseid, füüsilist kontrolli ja muid teste, et hinnata teie tervist. Kui teil on juba läbi viidud mõni uuring, võib uus arst paluda neid tulemusi.

Teavitage oma apteeki

Üks aspekt, mida võib perearsti vahetamise käigus unustada, on teavitamine oma apteegist. Kui teil on retsepte, peaksite teavitama tulevasi retsepte täitvaid apteeke oma uuest perearstist. See aitab tagada, et teie uus arst oleks kursis teie ravimite ja annustega ning saaks teile sobiva ravi välja kirjutada.

Kokkuvõte

Perearsti vahetamine võib tunduda hirmutav, kuid see on suhteliselt lihtne, kui järgite mõningaid lihtsaid samme. Kui olete uue perearsti leidnud ja registreerinud, siis on teil hea võimalus rääkida oma tervishoiu eelistustest ja muredest. Lisaks peaksite saama ka uued tervisekaardid ja kõik vajalikud terviseuuringud. Lõpuks, võtke aega, et teavitada oma apteeki oma uue perearsti kohta, et tagada oma retseptide kättesaadavus. Loodetavasti on see artikkel aidanud teil mõista, kuidas perearsti vahetada ning tagada parem tervislik seisund.