Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta pildi suurust?

Kuidas muuta pildi suurust

Kas olete kunagi olnud olukorras, kus teie fotode suurus ei ole sobiv? Võib-olla on teil liiga suur pilt, mis võtab liiga palju ruumi või on vastupidi, pilt on liiga väike ja seda on peaaegu võimatu näha? Piltide suuruse muutmine ei ole midagi keerulist. Selles artiklis saate teada, kuidas reguleerida piltide suurust, olenemata sellest, kas kasutate arvutit või mobiiltelefoni.

Kuidas muuta pildi suurust arvutis?

Kui soovite muuta pildi suurust oma arvutis, on teil vaja fotot redigeerimise tarkvara. Paljud tasuta võimalused on saadaval, nagu näiteks Paint.NET, Pixlr, GIMP ja Adobe Photoshop Express. Järgnevalt on toodud juhised, kuidas muuta pildi suurust Paint.NET tarkvaraga.

Ava Paint.NET

Klõpsa “Failid” menüüs ja lae pilt, mida soovite suurust muuta.

Vajuta klahv “Ctrl+W” või klõpsa “Pildi suuruse muutmine” nuppu. Aknas, mis avaneb, saate valida sobiva suuruse ning valiku pildi suuna kohta (horisontaal- või vertikaalne). Pärast sobiva suuruse valimist klõpsa “OK”.

Klõpsa nuppu “Salvesta” ja vali sobiv asukoht faili salvestamiseks.

Kuidas muuta pildi suurust mobiiltelefonis?

Mobiiltelefonis piltide suuruse muutmine on lihtne protsess. Nutitelefoni kasutavatel inimestel on võimalus kasutada erinevaid rakendusi, mille abil piltide suurust kohandada. Android-seadmed pakuvad sisseehitatud galeriis suurendamis- ja vähendamisvalikuid. Allpool on toodud juhised piltide suuruse muutmiseks rakendustega.

iOS: Fotode suuruse muutmiseks avage oma pilt oma „Fotod” rakenduses ja klõpsake nuppu „Redigeeri”. Seejärel puudutage nuppu „Suurus” ja reguleerige suurust, kasutades liugurit. Selle kinnitamiseks vajutage “Valmis”.

Android: Paljud Android-seadmed võimaldavad teil muuta pildi suurust nende käivitusmenüü kaudu. Avage oma pilt ükskõik millises galerii rakenduses ja puudutage “Jaga”. Seejärel valige “Suurus”. Selles menüüs saate pildi suurust liigutades kohandada.

Kokkuvõte

Selles artiklis õppisite, kuidas lihtsalt muuta pildi suurust arvutis või mobiiltelefonis. Arvutis saate seda teha redigeerimisprogrammide abil, nagu Paint.NET, Pixlr, GIMP ja Adobe Photoshop Express. Android-seadmetel on võimalik piltide suurust kohandada selle käivitusmenüü rakenduste kaudu. iOS-i kasutajad saavad pildi suurust muuta “Fotod” rakenduses. Mõlemal mobiilseadmel on ka võimalus pilti suurendada või vähendada oma interaktiivse galerii kaudu. Pärast seda jääb ainult üleslaadimine ja nautimine oma täiustatud fotot.