Nullkulu

Nullkulu

kuidas vahetada perearsti?

Kuidas vahetada perearsti

Perearst on igaühe jaoks väga oluline osa tervishoiusüsteemist. Kui aga ei ole rahul oma praeguse perearstiga, on täiesti võimalik vahetada endale uus arst. Vahetamisel on mitmeid põhjuseid, sealhulgas halb suhtlus, kehv kohtlemine, mittetäielikud vastused küsimustele, ebamugavus ravi suhtes, pikad järjekorrad ja pikad ooteajad. Kuidas aga liikuda oma praegusest perearstist uue juurde? Selleks on mitmeid viise.

Perearsti otsimine

Esimene samm uue perearsti leidmisel on uurida teda ja tema kliinikut. Vaadake internetist, millised arstid on teie piirkonnas kättesaadavad, ja viige läbi põhjalik taustauuring. Kui olete teda leidnud, siis tehke kindlasti kindlaks, kas ta aktsepteerib teie kindlustust.

Teine samm on arsti kohta rohkem teada saada. Külastage teda kliinikus ja näete, kes on reaalne arst ja kuidas teiega suheldakse. Sõltuvalt oma piirkonnast kliiniku asukoha ja ka selle väärtuse põhjal valib enamus patsiente endale sobiliku arsti.

Registreerimine uude kliinikusse

Kui olete uue arsti leidnud, tuleb üle minna uuele kliinikule. Uute patsientide registreerimine ei ole aga alati lihtne. Selleks peate teadma, mis toimub. Kui olete otsustanud registreeruda, võtke aega ja minge arsti kabinetti. Saage tuttavaks tema töö ja praktikaga. See annab tavaliselt hea ülevaate sellest, kas tema praktika sobib teile.

Registreerimise protsessi ajal külastage kindlasti ka vanemat arsti ja võtke teiega kaasa oma haigusloo andmed. Teie vanema arsti juurest saadud dokumentide kaudu saate anda uuele arstile ülevaate teie ajaloost, sh varasematest haigustest ja ravimitest.

Kliiniku vahetamine

Kui olete kindel, et soovite vanast kliinikust lahkuda, siis tuleb võtta vastu otsus ja alustada teavet uue kohta. See võib olla raske, sest võib tekkida soov uut arsti pidevalt võrrelda vana arstiga.

Enne kliiniku vahetamist peate oma uut arsti teavitage oma seisust. Mõistame, et see võib olla ebamugav, kuna olete praegusele arstile juba pikka aega tundnud usaldust ja isegi võib oma elu jagada nende endaga. Kuid oluline on meeles pidada, et kliiniku vahetamine on tema-aga kliiniku vahetamine on teie enda valik. Informeerides uut arsti teie olukorrast, saavad nad aidata teil paremini teie uute vajaduste kohaselt.

Lõppsõna

Oma perearstituuri vahetamine võib olla raske otsus, kuid mõnikord on see õigustatud. Uue perearsti leidmine ja vana lahutamine võivad olla ajamahukad ja stressirohked, kuid kui see on teie heaoluks parem, siis astuge julgelt oma komfortaatsonest välja.

Kokkuvõtteks võib öelda, et saate oma harjumuspärase perearsti vahetada, kui eelistate kedagi teist. Selleks on mitmeid viise, nagu me siin mainisime. Kui olete kindel, et vastav perearst on sobiv lahendus, siis tuleks anda talle aega tutvuda teie terviseseisundiga ja aidata teil uutes tingimustes mugavalt tunda.