Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta windows 7 eestikeelseks?

Kuidas muuta Windows 7 eestikeelseks

Tervitused kõigile Windows 7 kasutajatele! Kui soovite oma operatsioonisüsteemi muuta eestikeelseks, siis olete õiges kohas. Selles artiklis anname teile põhjaliku juhendi selle kohta, kuidas muuta oma Windows 7 arvuti eestikeelseks. Loodame, et see artikkel vastab teie ootustele ning aitab teil oma arvuti kasutamist veelgi tõhustada.

Mis on operatsioonisüsteem

Enne kui alustame teie arvuti muutmist eestikeelseks, räägime veidi operatsioonisüsteemidest. Operatsioonisüsteem, lühidalt OS, on arvuti tarkvara, mis kontrollib kõiki arvutisse installeeritud tarkvararakendusi ning haldab nende kasutamist. Operatsioonisüsteemi kasutatakse arvuti ressursside juhtimiseks, nagu andmete salvestamine, andmete edastamine ning kuvatud graafika. Kõige tuntumad operatsioonisüsteemid on näiteks Windows, Mac OS X ja Linux.

Kuidas muuta Windows 7 eestikeelseks

Nüüd, kui oleme rääkinud operatsioonisüsteemidest, alustame teie Windows 7 arvuti muutmist eestikeelseks. Enne asjade käima laskmist, peate teadma, et Windows 7 arvutit ei saa täiesti eestikeelseks muuta, kuid saate kasutada kaasaegsemat eestikeelse keelepaketti koos operatsioonisüsteemi juba olemasoleva ingliskeelse keelega. Siin on mõned sammud, mida saate järgida:

Samm 1: Keelenupp

Kõigepealt peate minema oma Windows 7 arvuti töölauale. Parempoolses alumises nurgas on keelenupp. See nupp näitab praegu ingliskeelse operatsioonisüsteemi kasutamist.

Samm 2: Keele- ja piirkondainstalleerimise seaded

Keelenuppu klõpsates avaneb menüü, kus saate klõpsata “Keele- ja tugiteenused” valikul. Seejärel avaneb uus aken “Keele- ja piirkondainstalleerimise seaded”.

Samm 3: Eesti keele lisamine

Uues aknas saate klõpsata “Uus keel” valikul, et sisestada uus keel, mida soovite arvutis kasutada. Leidke “Eesti” keel ning klõpsake sellel. Valige installitud keelte hulgast “Eesti” ja klõpsake nuppu “Lisa”.

Samm 4: Eesti keele paigutuse muutmine

Teine võimalus oma Windows 7 arvuti muutmiseks eestikeelseks on muuta klaviatuuri paigutust. Selleks on vaja minna “Keele- ja piirkondainstalleerimise seaded” menüüsse ning valida eesti keel. Seejärel valige “Klaviatuur” ning valida “Lisa”. Siin saate lisada sobiva klaviatuuri keele ja paigutuse.

Samm 5: Taaskäivitage arvuti

Lõpuks klõpsake nuppu “OK” ning taaskäivitage arvuti, et muudatused jõustuksid.

Järeldus

Nüüdseks olete oma Windows 7 arvuti muutnud eestikeelseks. Loodetavasti selle artikli abil on see muutus lihtsustatud. Kui teil on probleeme või küsimusi, võite alati pöörduda spetsialisti poole. Kuna operatsioonisüsteemi keele muutmine võib olla suhteliselt keeruline, soovitame teil olla ettevaatlikud ja järgida neid samme hoolikalt.