Nullkulu

Nullkulu

kuidas muuta wifi parooli?

Kuidas muuta wifi parooli

Tänapäeval on internet muutunud meie igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kasutame seda tööl, koolis ja kodus. Kuid sageli kipuvad meie arvutivõrgud muutuma tõsiseks turvaprobleemiks. Kui sinu kodu wifi võrgu parooli on jagatud liiga palju inimestele, võid lõpuks avastada, et keegi võõras on sinu arvutivõrgus. Seetõttu on oluline, et teaksid, kuidas muuta wifi parooli. Siis võid iga kord, kui seda vajad, kaitsta oma võrku turvaliselt ja lihtsalt. Selleks on vaja mõned sammud läbida. Järgnevalt selgitame sulle, kuidas muuta wifi parooli.

Avasta oma ruuteri juhtpaneel

Et oma wifi parooli muuta, pead ruuteri juhtpaneelile ligi pääsema. Kui internetiühenduse kasutajanimi ja salasõna pole sul teada, leiad need tavaliselt opsüsteemi Jahimehe seadetest. Seejärel ava oma veebibrauser, sisesta ruuteri IP-aadress, mis on tavaliselt kas 192.168.1.1 või 192.168.0.1, ja vajuta sisse, et juurdepääs saada. Kui see ebaõnnestub, võib IP-aadress olla erinev. Seejuures peaksid läbima algsed sammud, mis olukorda lahendada saavad.

Sisesta oma juhtpaneelile kasutajanimi ja salasõna

Kui oled ruuteri juhtpaneelile juurdepääsu saanud, küsitakse sinult tõenäoliselt kasutajanime ja parooli. Tavaliselt on kasutajanimi “admin” ja salasõna võrdne ruuteri sisse logimise parooliga.

Leia võrgu turvaelement

Nüüd, kus oled ruuteri juhtpaneeliga edukalt ühendunud, otsi võrgu turvaelement. See võib olla nime all “Wireless Settings”, “Wireless Options”, “Wireless”, “Security”, “WPA/WPA2”, “Security Options” jne. Kui oled leidnud võrgu turvaelemendi, peaksid välja selgitama oma praeguse parooli.

Muuda oma wifi parooli

Sisesta uus salasõna ja kinnita see. Kusjuures, võiksid valida keerulise salasõna, mida on raske tuvastada. Lihtsa parooli puhul peab keegi alles otsima, et sellele ligi pääseda.

Salvesta oma parooli muudatused

Kui oled oma salasõna muutnud, tuleks see salvestada. Piisab, kui klõpsad nuppu “Salvesta” või “OK”, et oma müüri salvestada.

Testi oma uut parooli

Lõpetuseks on kõige parem testida oma wifi uut parooli, et veenduda oma arvuti ühendamise õnnestumises. Seda saad teha oma nutitelefoni või tahvliga. Kui suudad oma seadmega ühenduse luua, on kõik korras ja turvaline.

Kokkuvõte

Muutke oma ruuteri parooli regulaarselt, et kaitsta oma arvutivõrku ja hoida oma internetiühendust turvalisena. Pea meeles, et liiga lihtsad paroolid võivad muutuda probleemseks. Kui oled kinnitanud uue parooli, eemalda vanad juurdepääsud oma wifi võrgule, et kaitsta oma võrku veelgi. Muuda oma wifi parool lihtsalt ja kaitse oma internetiühendust.