Nullkulu

Nullkulu

kuidas niita muru?

Kuidas niita muru

Muru niitmine on üks olulisemaid aiatöid. Selleks, et saaksite hoida oma muru väljanägemist ilusana, on oluline teada, kuidas seda õigesti niita. Niites muru lihtsalt, võib see võtta hoopis vastupidise suuna ja kahjustada teie muru kvaliteeti. Selles artiklis õpetame teile, kuidas niita muru õigesti ja parandada oma muru välimust.

Muru niitmine – millega alustada?
Muru niitmine peaks algama põhjaliku ettevalmistusega. Asetage oma muru ühtlasele pinnale, eemaldage väiksemad takistused ja kontrollige, et niiduki terad oleksid teravad. Niidukiterad on siin olulised, kuna teravat tera kasutades saate muru lõigata puhtamaks ja vähendada muru haiguste teket. Räästa ja septiku kaane ümber asuv muru ei tohiks ka liiga lühikeseks lõigata, kuna niiduk kaevab välja mulla ümbert.

Õige niitmise kõrgus
Muru lõikamise kõrgus on muru kasvu aspektist väga tähtis. Lühikeseks lõigatud muru võib muutuda tihedamaks ja ei pruugi pikemaks ajaks tõusta, kui seda hakkate niitma lühemaks kui 4 cm. Liiga madal muru katab muti pesasid, maobaid, toitvaid proteiine ja mune. Niites muru kõrgusega umbes 5 cm, võimaldab see murul areneda ja kasvada terveks. Kui muru on kõrgem kui 10 cm, lõikage see mitmetes etappides alla, enne kui lõigata kõrgusele 5-7cm.

Kui tihti muru niita?
Muru niitmise sageduse osas soovitame niita umbes üks kord nädalas, kuid see võib sõltuda mõnest tegurist, nagu ilmastikutingimused ja muru kasvukiirus. Kõrge niiskuse korral peate niitma muru tavalisest sagedamini, sest muru kasvab kiiremini. Mõõdukate ilmastikutingimuste korral piisab kord nädalas.

Õige niidukitüübi valimine
Muru niitmise teiste oluliste aspektide hulgas on see, et peate valima oma aia jaoks sobiva niiduki. Lameda muruplatsi korral võite kasutada ratastega niidukit, samuti on need tavalisemad. Kuid kui Teil on maastik, mis otsib lõikamist kitsastes või raskesti juurdepääsetavates kohtades, siis on heledam ja lihtsam käsiniiduk teostatav. Käsiniidukil on ka teatud eelised – see on töökindlam, näiteks kui muru on märg, ning see sobib ka väiksemate murupindade lõikamiseks.

Muru niitmine – õigete meetodite kasutamine
Muru niitmine on oskus, mida võib õppida ja praktiseerida. On oluline õigesti käes hoida niidukit ja liikuda aeglaselt, et võite muru korralikult lõigata. On oluline järgida niiduki käivitamis- ja peatamisjuhiseid, vastasel juhul võib esineda probleeme niiduki töös. Kui Niiduki lõiketerad on määrdunud, tuleb neid puhastada või teritada, et tagada korralik lõikamine.

Muru niitmine – järelhooldus
Pärast muru niitmist koristage muru üles ja eemaldage pinnalt oksad, lehed ning kivid. Aia niitmise järel võite kasutada niisutamise asemel ka kuivatamist. Hädavajalik on murule väetamine, nagu näiteks kaalium, mis tagab muru normaalse kasvu. Lisage väetist hooaja kõrgusel.

Kokkuvõte:
Kui püüate oma murule maksimaalselt optimaalseid tulemusi saada, on oluline jälgida kõiki muru hooldamise aspekte alates muru niitmisest ja lõpetades muru väetamisega. Seetõttu järgige artiklis antud juhiseid kuidas niita muru nagu proff ja saada tõeline rõõm oma muru ilusast välimusest.