Nullkulu

Nullkulu

kuidas lumelauaga sõita?

Kuidas lumelauaga sõita

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas lumelauaga sõita? Kas oled näinud teisi seda tehes ja kaalunud ise proovimist? Kui vastasid jaatavalt, siis oled õiges kohas. Selles artiklis räägime sulle kõigest, mis on vajalik lumelauaga sõiduks.

Lumelauapõhja tüüp ja kuju
Lumelauapõhi on oluline osa sellest, kuidas lumelauaga sõita ning see mõjutab sinu sõiduomadusi ja kiirust. On erinevaid lumelauapõhjade tüüpe ja kuju, mis sobivad erinevateks sõidustiilideks. Osad lumelauad on mõeldud pigem sõitmiseks lumisel maastikul, samas kui teised on mõeldud rohkem trikkide tegemiseks.

Sidemed
Sidemed on oluline osa sinu lumelauavarustusest. Sidemed hoiavad sinu jala kinni lumelauas ja mõjutavad ka seda, kui mugav ja turvaline on sul sõita. Sidemeid tuleks regulaarselt kontrollida, et need oleks korralikult paigaldatud ja korralikult toimiksid.

Lumelauasaapad
Lumelauasaapad on üks olulisemaid osi sinu lumelauavarustusest. Saapad peaksid olema mugavad ja hästi istuvad, et tagada su juhtimisel soovitud tundlikkus. Saapad tuleks valida vastavalt oma sõiduoskusele ja -stiilile.

Liikumine lumelauaga
Enne kui hakkad lumelauaga sõitma, on oluline teada, kuidas sellega liigelda. Lumelauaga liikumiseks kasutatakse ühte suuremat jalga, kinnitades teise jala lumelaua külge. Seda tehakse selleks, et saaksid lumelauaga vabalt manööverdada.

Alustamine
Kui oled valmis alustama, suunda enda lumelaud kaldtee poole ja aseta see risti lumemassiivi suhtes. Oma eelistatud jalaga aita endal lumelauda lükata, kuni hakkad ise lumelauaga liikuma. Alusta lihtsalt ja hakka siis tasapisi edasi arendama oma oskusi.

Kaldteed
Kaldteed on kõige olulisem osa lumelauaga sõites ning nende nõlvakutele jõudmiseks peab lumelauaga suunduma sujuvalt. Kaldteed on jagatud eri raskusastmetesse ja tuleb valida see, mis sobib sinu oskustele. Algajad peaksid valima vähem järsemad kaldteed.

Pööramine
Pööramine on üks esimesi oskusi, mida lumelauaga sõitmisel tuleb omandada. Kui tahad paremale pöörata, siis lillelase keha suunates paremale, liiguta samal ajal sinu parem jalg ettepoole ja vasak jalg tahapoole. See liigutus suunab sind kaldtee poole ja annab paremale suundumise.

Põtkimine
Põtkimine on trikk, mis on oluline osa lumelauaga sõidust. Põtkimiseks tuleb tõmmata lumelaud enda poole ning pärast selle järgmiseks jalaks teisaldamist lükata see edasi, suunas kuhu soovid minna.

Kokkuvõtteks võib öelda, et lumelauaga sõitmine on lõbus ja põnev tegevus, kus saab kasutada oma füüsilisi ja vaimseid oskusi, et nautida väljasõitu looduses. Kuid enne selle tegevuse alustamist tuleks õppida erinevaid sõiduoskusi, mis tagavad sulle turvalise ja meeldiva lumelauaga sõidu kogemuse.