Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib rolleriga sõita?

Kui vanalt võib rolleriga sõita

Kas olete kunagi mõelnud, millal on sobilik alustada rolleriga sõitmist? See võib olla lõbus ja praktiline viis liigelda, kuid oluline on teada, millal on sobiv aeg rolleriga sõitma hakata. Selles artiklis arutame, millal on sobiv vanus alustada rolleriga sõitu ja mis reeglid kehtivad.

Rolleriga sõiduks kehtivad reeglid:

Enne kui räägime sobivast vanusest rolleriga sõitmiseks, on oluline teada, millised seadused kehtivad. Eestis on rolleri klassifitseerimiseks kaks võimalust – 50cc ja 125cc (kuubikuna). Noorte rolleri klassifitseerimise vanus on määratud seadusega – 15-se aastaselt võib noor sõita rollereid kuni 50cc (kuubikut) kuus. 125cc rollerit võib sõita vastavat juhiluba omav inimene, kes on vähemalt 16-aastane ja omab AM-kategooria juhiluba. Lisaks peab tal olema kaskokindlustus ning sõiduki tehnoülevaatus kehtiv olema.

Millal alustada rolleriga sõitmist?

Kuigi seaduste järgi saab rollerit sõita 15-aastaselt, on oluline meeles pidada, et vanus on vaid number. Enne sõitmist on vaja arvestada iga noore inimese küpsetema võimetega. Kui laps on piisavalt küps ja vastutustundlik, et rollerit ohutult juhtida ja liiklusohutuseeskirju järgida, võib ta alustada rolleriga sõitmist, kui ta on selleks kodust eelsoodustust saanud. Kindlasti on heaks mõtteks alustada teismelistel varem ratta või rolleriga sõitu, kuna see suurendab nende liikluseeskirjade tundmist ja sellega harjumist.

Kuidas veenduda, et noored sõidavad rollerit turvaliselt?

Vanemate osa lapse esmakordse rolleriga sõitude juures on väga oluline. Esimesi sõite tuleks alustada kõigepealt tühjal ja rahulikul platsil, kus on vähem liiklust. Lapse kõrval võiks sõita ka vanem(s) – et koheselt aidata või nõu anda. Pärast esimest proovisõitu suunduda kodu ümbrusse, mis suurendaks lapse enesekindlust rattasõidus. Noored peaks esialgu eelistama kiivri kandmist, et nende pead turvalisemalt kaitsta.Vanemas eas võiks kaasata last kindlustuse kui ka tehnoülevaatuse tasumises, et vastutus, mida noored endale võtavad suurem oleks. Lisaks kindlustusele ja tehnoülevaatusele on ka noored huvitatud rolleri välimusest see peaks olema ka ohutusnõuetega kooskõlas.

Kokkuvõtteks

Rolleriga sõitmine on noorte seas väga populaarne, kuid turvalisus tuleb alati esimesena. Eelsoodustus peab toimuma nii noore soovist kui ka vanema vastutustundlikkusest. Kõige parema kogemuse saamiseks on hea alustada sõitudega rahulikel ja tühjadel platsidel, kus on vähem liiklust. Mida enam sõita, seda enesekindlamaks vanuse kasvades muututakse. Samuti on oluline meeles pidada, et rolleriga sõitmisel tuleb järgida kõiki liikluseeskirju, kanda turvavarustust ja olla tähelepanelik teiste liiklejate suhtes. Järgides neid näpunäiteid ja eeskirju, saate nautida ohutult ja muretult rolleriga sõitmist.