Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida sõpru ja mõjutada inimesi?

Kuidas leida sõpru ja mõjutada inimesi

Kas olete uues linnas elades tundnud end üksikuna või soovite lihtsalt rohkem sõpru? Võib-olla soovite edasi liikuda karjääris ja soovite teada, kuidas mõjutada teisi inimesi? Tundub, et need kaks teemat pole omavahel seotud, kuid tegelikult on neil ühine alus: suhtlemine.

Suhtlemine on inimestevahelise suhte alus. Kuidas suhtleme ja mõjutame teisi, võib ennustada meie sotsiaalset ringi, karjääri ja isegi meie õnne taset. Siin on mõned võimalused, kuidas leida sõpru ja mõjutada inimesi.

Leidke endale hobisid ja huvisid

Kas teadsite, et üks parimaid viise uute sõprade leidmiseks on tegelikult leida hobis või huvi ning leida sealt tutvusi? Kui teil on kirglik huvi, siis olete tõenäoliselt ümbritsetud inimestega, kellel on sama huvi. See võib olla midagi sellist nagu jalgrattasõit, matkamine või isegi kirjutamine. Kui olete enda jaoks leidnud midagi, mis teie päevi täidab, ärge kartke alustada uusi tutvusi. Paljud linnad ja linnanoored võivad korraldada sündmusi, mis keskenduvad konkreetsele huvile või hobile ning see annab hea võimaluse uute inimestega tutvumiseks.

Reisige ja laiendage oma silmaringi

Reisimine on veel üks viis uute sõpradega tutvumiseks. Kui olete uues linnas või linnas, kus teid ei tunta, proovige reisida. Uued kultuurid annavad teile uued teadmised ja elutarkused. Hotellides võite suhelda teiste külastajatega ja mõnikord võib isegi pubis või klubis tutvuda mõne huvitava inimesega. Kui olete reisil, olete uues keskkonnas, kus saate tegelikult olla keegi, kes olete alati tahtnud olla. See võib olla tõeline värskendus ja positiivne kogemus.

Olge teiste vastu lugupidav

Kui teil on juba olemas sõpru, on positiivne suhtlemine samuti võti nende suhete tugevdamiseks. Kui olete teistega vesteldes lugupidav ja kuulate teisi aktiivselt (mitte ainult oma mõtteid ja arvamusi jagades), olete tõenäolisem, et teie sõbrad tunnevad end teie ümber mugavalt. Lisaks sellele tuleb lugupidav käitumine teie ellu muudes valdkondades tõenäoliselt kasuks ning võib teid positiivsel viisil mõjutada – olgu siis tegemist töö, suhete või karjääriredeliga.

Tehke oma kogemusi ja mõtteid tuntavaks

Kui olete juba sõpradesse tutvunud, on oma kogemuste ja mõtteviisi jagamine positiivse suhte loomises võti. Ükskõik, kas otsite uusi sõpru või mõjutate kolleege tööl, on silmapaistev isiksus ja nägemus enda jaoks üliolulised tegurid. Kui olete rääkinud oma tõelistest kogemustest või eesmärkidest, võite teisi inspireerida, muuta nende mõtteid või leida endale veel ühiseid sõpru, kellega oma huve jagada.

Kuidas mõjutada teisi inimesi

Mõjutamine pole sama mis manipuleerimine ja see on võimalus, mis tuleb sageli läbi võidelda pigem teadmiste kogumisega kui manipulatiivse käitumisega. Mõjutamine on hea meetod inimeste veenmiseks, et teha kindlat toimingut, mida võib pidada kasulikuks teie jaoks või kogukonnale. Kuidas mõjutada ilma manipuleerimata? Kasutage järgmisi näpunäiteid:

Tehke endale aru, kes te olete – ära muutu teiste pärast

Inimestega suheldes jääge kindlaks oma tõelisele isikule ja hoiduge võltsist eneseväljendamisest. Ära muutu ainult selleks, et teistele meeldida. Kui teil on oma tõeline isiksus, siis olete tõenäolisem, et teid märgatakse. See võib ühtlasi teisi motiveerida, et luua tõeline kogemus, mida nad tahavad.

Kasutage oma suhtlemisoskust

Olge võimeline oma mõtteid ja arvamusi selgelt väljendama ning kuulake teiste inimeste mõtteid ja arvamusi aktiivselt, ilma et segaksite nende vestlust. Kui teil on võime teisi kuulata, siis saate olla oma väidete tõendamisel edukam. Rahulik ja selge hääletoon ning argumenteeritud väited võivad teisi inimesi veenda.

Olge näiteks

Kui proovite kellelegi midagi õpetada, olge ise parim näide. Näidates eeskuju, kui teised järgivad teie eeskujule ning näevad, et see toimib, on neil tõenäolisem järgida teie meetodeid.

Kokkuvõte

Suhtlemine on kõige olulisem sotsiaalne oskus. Uute sõprade leidmine ja nende mõjutamine sõltub suurel määral suhtlemisoskusest. Mõni viis uute sõprade leidmiseks hõlmab hobide või huvide leidmist, samal ajal kui reisid ja suhtlemisoskus aitavad teil suhelda teiste inimestega. Suhet juhtides on positiivne suhtlemine samuti väga oluline, nii et kuulake teisi inimesi ja osalege neis selle asemel, et monoloogi pidada. Mõjutamine on samuti võimalus, kuid selle saavutamiseks ei ole vaja manipuleerida teistega. Olge positiivne ja jääge oma tõelisele minale truuks ning tulemusena olete tõenäoliselt edukas.