Nullkulu

Nullkulu

kuidas küsida palgatõusu?

Kuidas Küsida Palgatõusu

Tööl käimine on oluline ja üks tähtsamaid tegevusi, mida enamik inimesi peab tegema, et oma igapäevaelu korraldada. Üks oluline tegur, mis mõjutab inimeste tööd, on palgatõus – paljud inimesed tahavad teenida rohkem raha, et oma perele paremini elu tagada või lihtsalt oma unistusi täita. Kui sa oled selline inimene ja soovid küsida oma tööandjalt palgatõusu, siis on mitmeid aspekte, millele mõelda, enne kui tegutseda.

Kõigepealt tuleb mõista, et palgatõusu küsimine ei ole lihtne ülesanne. Enamasti peab saavutada oma eesmärk kõva töö ja nutika mõtlemise abil. Selleks on vaja läbimõeldud plaani ja olulisi teadmisi, kuidas seda teha. Selles artiklis jagame sulle teadmisi, mis aitavad sul saavutada oma eesmärgi ehk saada palgatõusu.

Tee oma kodutööd

Enne palgatõusu küsimist on oluline saavutada enda jaoks üldine ettekujutus töökoha ja tööturu hetkeolukorrast. Kas sinu ametikoht tõesti väärib rohkemat raha? Kas konkureerivad ettevõtted pakuvad sarnasele tööle rohkemat raha? Üks oluline oskus, mida tööandjad hindavad, on vastutustundlikkus. Seega on hea, kui uurid ka oma tööandja rahalise seisundi kohta, sest see võib otseselt mõjutada sinu palgatõusu saamise võimalusi.

Võta aega ja mõtle palgatõusust

Enne palgatõusu küsimist tee endale selgeks, kas soovid pigem suuremat palka või rohkem vaba aega. Halvim asi, mida sa teha saad, on palgatõusu saamise võimalusi kõrvaldada, sest sa pole endale eesmärki paika pannud. Kui sa oled otsustanud, saab hakata mõtlema, kuidas seda saavutada.

Sea endale eesmärgid ja koosta plaan

Kui oled juba mõelnud palgatõusu küsimise peale, siis on oluline, et sa seaksid endale selged eesmärgid ja koostaksid plaani selle saavutamiseks. Sa peaksid võtma aega oma senise töö hindamiseks, et näha, mis on sinu tugevad ja nõrgad küljed. Uuri, mida su tööandja sinult ootab ja mõtle, kuidas saaksid seda täita veelgi paremini.

Ainule salaja

Ära räägi oma plaanist kellelegi enne, kui sa oled oma bossiga rääkinud. Vastasel juhul võid kaotada oma positsiooni, kui tööandja teeb oma otsuse teiste töötajate subjektiivse arvamuse põhjal.

Leppi kokku kohtumine

Kui oled valmis, siis palu otseselt kohtumist oma tööandjaga – see on sinu võimalus asjad selgeks rääkida. Ära räägi palgatõusust e-maili teel või läbi telefonikõne, vaid lepi kokku näost-näkku kohtumine. Kohtumiseks võid näiteks pingutada kaela lisaaja saamiseks või rääkida, et soovid arutada oma võimalusi ametijuhtimiseks.

Selgita oma seisukohta selgelt ja lihtsalt

Kui olete kohtumisele kogunenud, on oluline, et selgitaksid oma seisukohta selgelt ja lihtsalt. Ära karda oma nõudmisi selgelt välja öelda, sest sellisel viisil saad arvestatava lahenduse kiirelt ja efektiivselt.

Vaata, kuidas teised käituvad

Üks strateegia, mida võid kasutada, on vaadata, kuidas teised töötajad on oma palgatõusu küsinud. Võid küsida oma kolleegidelt, kuidas nad palgatõusu said ja mida nemad soovitavad. Mõnikord võib olla kasulik kuulata teiste kogemusi, et paremini aru saada, kuidas oma bossiga rääkida.

Jää rahulikuks

Ära kaota oma emotsioone, kui tööandja keeldub sinu palgatõusu küsimusele vastamisest. Kuulaks tööandja vastust, mis tal teil palgatõusu küsimusele on. Kui su nõudmised ei ole põhjendatud, siis võta aeg maha ning mõtle järgmisest lähenemisest, et saada rohkem palka. Kui sul on.

Emotsioonid

On tähtis, et sul oleks enesekindlus selle teema käsitlemisel. Kui sa oled emotsionaalne ning ei ole võimeline situatsiooniga kaasas käima, võib tööandja sinu küsimuse suhtes negatiivset arvamust kujundada.

Tööandja reaktsioon

Kui tööandja vastab, kaalu võimalikke vastuseid ning leia sobivaimad võimalused palgatõusu saamiseks. Mõtle ka võimalus juhtudele, kui soovitud tulemust ei ole saavutatud.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtvalt on oluline, et enne palgatõusu küsimist mõistaksid enda jaoks töökoha ja tööturu hetkeolukorda. Tee oma kodutöö ära ning koosta kindel plaan palgatõusule lähenemiseks. Oluline on, et jääksid rahulikuks ning et sinu nõudmised oleksid põhjendatud ja koostöövalmis.

Loodetavasti aitab see artikkel sul saada rohkem teadmisi, kuidas palgatõusu küsida ja mis aspekte kaaluda. Pidage meeles, et kõige olulisem on jääda enesekindlaks ja määratleda oma eesmärgid selgelt, et saavutada oma unistused. Edu!