Nullkulu

Nullkulu

mida küsida tööintervjuul?

Mida küsida tööintervjuul: Tee endale selgeks, mida tööandja otsib

Alustada tuleb tööintervjuu ettevalmistamisest. Tuleb mõelda, mida küsida tööandjalt ja mida ise öelda. Kuid millised on need õiged küsimused? Allpool on mõned küsimused, mida tasub tähele panna ja mida tööandjalt küsida, et endale selgeks teha, kas töökoht sobib sind.

Mis on selle ametikoha peamised tööülesanded?
See on üks esimesi küsimusi, mida tööintervjuul küsida. See aitab selgitada, millised oskused töökohal vajalikud on ja milline on sinu vastutusala. Samuti annab see ülevaate sellest, milline on töökeskkond ning millised on võimalused karjääriredelil tõusta.

Milline on töötasu ja lisasoodustused?
Töötasu on kindlasti oluline teema, mida tööintervjuul arutada. Küsi tööandjalt, milline on palk, milliseid lisasoodustusi tööpakett sisaldab ning kas on võimalik lisatasu teenida. She kui pakkutav palk ei vasta sinu ootustele, siis saad selle teada ja oma otsust vastavalt langetada.

Millised on firma väärtused ja missioon?
Firmaväärtused ja missioon aitavad saada ülevaadet ettevõtte missioonist ja sellest, miks nad oma tööd teevad. See võib aidata mõista, milleks ettevõte püüdleb ning kui hästi sa ise sellega kokku sobid. See annab ka hea aimduse töökoha kultuurist, ettevõtte eesmärkidest ja sellest, mis sind ootab.

Milline on töökoha tegevusvaldkond?
Tööandjalt tasub küsida ka selle kohta, kes või mida on nende klient või klientide põhigrupp. See võib olla kasulik, kui soovid rohkem teada saada oma tulevaste klientide kohta, mida firma müüb või pakub. Samuti annab see aimu sellest, mida tööandja ootab sinult, kui tööl oled.

Milline on uue töötaja koolitusprotseduur?
Tööandjatelt tasub küsida ka koolitusprotseduuri kohta, sest see võib aidata mõista, milline on uue töötaja koolitamise protsess, et teha kindlaks, kuidas on tagatud uue töötaja turvalisus ja mugavus töökohal. Samuti annab see aimu ettevõtte struktuurist ja kuidas see sinu edasiarengule mõjub.

Millised on võimalused karjääriredelil tõusta?
Paljud inimesed alustavad tööd teatud positsioonil, kuid soovivad seda tulevikus edasi arendada. Küsi tööandjalt, millised on võimalused karjääriredelil tõusta, millised ametikohad on ülemaailmsel ettevõttel saadaval ning kuidas tasuvus ja edutamine toimuvad.

Kokkuvõte: Mida küsida tööintervjuul

Küsimused, mida tööandjalt tööintervjuul küsida, aitavad selgitada, kas töökoht on sinu jaoks sobiv valik. Tööintervjuu ettevalmistamisel tuleb hoolikalt kaaluda, mida küsida, ja veenduda, et olete ettevalmistatud nii, et saate anda parima võimaliku ettekujutuse oma oskuste kohta ning selle kohta, kuidas võite ettevõttele pakkuda väärtust. Ära unusta kasutada küsimuste vormis ka silmaiäratavaid sõnavalikuid ja omavahel seotud mõtteid, et teha võimalikult sügav mulje. Õnn kaasa!