Nullkulu

Nullkulu

kuidas köha ravida?

Kuidas Köha Ravida – Kasulikud Näpunäited

Köha on tavaline probleem, millega paljud inimesed võitlevad. Kuigi see võib olla mõnikord tüütu, on see siiski hea märk sellest, et immuunsussüsteem töötab ning üritab kehast kahjulikke aineid kõrvaldada.

Siiski, kui köha tuleb sagedasti ja on kurnav, võib see olla märk haigusest. Sellepärast on kodus käepäraste vahendite abil ja mõne kiire nipi abil köha leevendamine võimalik.

Mis Põhjustab Köha?

Köha võib olla põhjustatud eraldi teguritest – alates allergiatest, nohust ja bronhiidist kuni astmani, kopsupõletikuni ja isegi kõriturseteni. Siin on mõned kõige levinumad põhjused:

– Viirused ja bakterid: Külmetus- ja gripihaigused võivad põhjustada köha. Kopsupõletikku põhjustavad bakterid on ka sage köha põhjus.

– Allergiad: Õietolmu, tolmu ja lemmikloomade karvad võivad ärritada nina ja kurgu limaskesta. See võib põhjustada köha.

– Tubakasuits: Tubakas suits võib ärritada kõri ja hingamisteid. Vältige kohti, kus suitsetatakse või vältige suitsetamist.

– Muud haigused: Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, astma ja gastroösofageaalne reflukshaigus (GERD) võivad põhjustada kroonilist köha.

Mida Saab Koduste Vahenditega Teha?

Joo sooja vedelikke – joo palju sooja teed, vett ja suppe, et leevendada köha ja hoida end hüdreerituna.

Tarbi mee ja sidruni segu – lisage sooja veega klaasi või tassi sees mee ja sidruni segu ning jooge seda. See aitab leevendada kurguvalu ja vähendada köha.

Hinga auru sisse – hinga veekeetja aurusse, samuti võite võtta kuuma vanni ja lasta vee auru oma kehale, et köhatunne väheneks.

Proovi toidulisandeid – C-vitamiin ja tsink aitavad tugevdada immuunsussüsteemi ja võivad aidata leevendada köha.

Söö suppi küüslauguga – küüslauk aitab võidelda infektsioonidega ja aitab leevendada köha. Lisage küüslauku oma praetud köögiviljadele või supile ja sööge seda.

Kui Koduste Vahenditega Köha Leevendamisega Ei Õnnestu?

Kui köha kestab kauem kui kaks nädalat, on oluline pöörduda arsti poole. Samuti, kui köha kaasneb palavik, rasked hingamisprobleemid ja rögavalumine, tuleb kohe arstiga konsulteerida.

Arst võib määrata ravimeid, mis leevendavad köha ja selle põhjust. Kõige tavalisemad ravimid on köhasiirupid, antibiootikumid ja bronhodilataatorid. Kuid pidage alati meeles, et kasutage ravimeid rangelt vastavalt arsti ettekirjutuste järgi.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks, koduste vahendite kasutamine köha leevendamiseks võib olla väga tõhus – jooge sooja vedelikke, tarbige looduslikke ravimeid, hingake auru sisse ja sööge küüslauku. Siiski, kui köha kestab kauem, tuleb kohe arsti poole pöörduda ja järgida tema ettekirjutusi.

Loodetavasti aitavad need näpunäited köha vähendada ja aidata oma kehal taastuda. Lõppude lõpuks on see kõik jõupingutused, et tagada teie tervis ja heaolu.