Nullkulu

Nullkulu

kuidas koera karistada?

Kuidas Koera Karistada: Üksikasjalik ja Terviklik Juhis

Koerad on armas kaaslased, kuid mõnikord tekivad probleemid, kus koera käitumine vajab korrektuuri. See artikkel annab sulle üksikasjalikku ja terviklikku juhist kuidas koera karistada, et saaksid kindlalt teada, kuidas käituda, kui koera käitumine vajab korrektuuri.

Miks Karistada Koera

Karistades koera, saad teda õpetada, mis on hea ja mis on paha. Koer õpib, kuidas käituda ja millal on õige aeg. Kui sa jätad koera kurvastusse või pettumusse, siis see võib põhjustada ärevust või depressiooni.

Kuidas Koera Karistada

On mitmeid viise, kuidas koera karistada, kuid tuleb teha seda õigesti, et mitte kahjustada koera tervist ja õpetada teda õigesti käituma.

Ei Füüsilist Karistust. Koera löömine, laksu andmine, tõmbamine kaelarihmast on ebaefektiivne ja võib põhjustada koerale valu, ärevust ja hirmu. See võib panna koera agressiivsesse käitumisse ja suurendada võimalust hammustada.

Positiivne Karistus. See on karistus, mida koer õpib, kui ta käitub halvasti. Näiteks: kui koer haugub kogu öö, siis karistusena sulgeda koer päeval korralikult sisse. See on ohutu ja õpetab koera korralikult käituma.

Ignoraa Karistus. Koera ignoreerimine, kui ta käitub halvasti võib olla õpetlik. Näiteks: kui koer haugub ukse taga, siis tuleb ignoreerida teda, kuni ta rahuned või käitub korralikult.

Kuidas Karistada Kui Sa Tabad Ta Kohapeal. Ainus kord, kui on õige aeg koera karistada on siis, kui ta tegi midagi halba kohe. Näiteks: kui koer oli prügikasti värskes toidus, siis sa pead teda sel ajal kartistada. Kuid see ei tähenda, et pead teda füüsiliselt karistama või hüsteeritsema, räägi talle karmi häältega, et sa oled solvunud tema käitumise pärast ja ta teab, et käitumine just sai mitte-aktsepteeritava vene.

Karistama Tuleb Koheselt. Koera karistus peab olema kohe, kui ta käitus halvasti, kuna koera mälu ei ole pikk ja ta võib unustad, miks oli karistatud.

Järjepidevus. Koera kasvatamisel on järjepidevus kõige olulisem element. Kui sa kasvatad koera teatud viisil, siis pead seda täpselt tegema iga päev, nii et ta õpib täpselt seda mida sa tahad, et koer teeks.

Tervislik Osavõtt. Kui koera karistad, siis pead hoolitsema tema tervise eest. Ära mõtle karistusele, mis võib tema tervist kahjustada, vaid vali karistus, mis on ohutu ja efektiivne. Näiteks: jahutusmatt, mõnel maitsval maiusel, erineva tundlikusega nöör mängimiseks või jalutusrihm, mis sobib tema kehakaaluga.

Kuidas Vältida Koera Karistamist

Koera karistamine ei ole alati parim lahendus, mõnikord on lihtsam vältida koera halvasti käitumist ja ennast ette valmistada ennetusmeetmete abil.

Tähelepanu. Koerad armastavad tähelepanu, nii et püüa näidata talle tähelepanu, kui ta käitub korralikult.

Haridus. Koolita koera nagu arstlik treenimine, mis on koera karistamise asemel olulisem ja parim meetod kuidas koera õpetada käitumist, mida soovid ja vältida käitumist, mida sa mitte ei!

Võimlemine. Koeral peab olema piisavalt energiat suhtlemiseks. Nii et veendu, et ta saaks piisavalt võimlemist igapäevaselt.

Piirangute kehtestamine. Kui koeral tekib huligaansust, siis kindel piiride kehtestamine loob turvalisuse tunnet. Sa pead näitama talle mida tohib ja mida mitte.

Tasu. Kui koer käitub hästi või õpib midagi uut, siis tasusta teda koheselt ja kutsu teda lähemale ning rääkige tema kiituseks.

Kokkuvõte

Koera karistamine võib olla keeruline ülesanne, et teda õpetada, kuidas käituma peab. Oluline on kaaluda õigeid meetodeid käitumise õpetamiseks ilma riskideta koera tervisele ja elule. Koolitus, treenimine, piiride seadmine ja õige tasustamine on tõhusad meetodid, mida saab rakendada, et koer õpiks hästi käituma ilma karistuseta. Oluline tegur on koolituse järjepidevus!