Nullkulu

Nullkulu

kuidas kanda salli?

Kuidas kanda salli: leia endale sobilik stiil

On külm aeg ning sall on üks kõige olulisemaid riietuseseid, mis hoiab meid soojana. Kuid sall ei ole ainult praktiline, vaid võib olla ka stilistiline lisandus iga riietuse juurde, mida kannad. Sellepärast on sobiva sallistiili valimine oluline. Selles artiklis annan ma teile mõned näpunäited, kuidas valida sobiv sall ja kuidas seda õigesti kanda.

Vali sobiv sall

Enne kui hakkad oma salli kandma, pead valima sobiva salli. Selleks pead arvestama mitme faktoriga.

Materjal

Salli materjal on oluline, kuna see mõjutab sinu riietuse stiili ja hoiab sind soojana. Pea meeles, et looduslikud materjalid nagu vill ja puuvill on soojemad kui sünteetilised materjalid. Kui otsid praktilist salli, siis sobib sulle ilmselt kaelaümbris, kuid kui soovid õhtul pidulikul üritusel käia, siis tahad ehk valida peenema ja õhema materiaaliga.

Värv

Salli värvi valimine võib olla raske ülesanne, kuna värv saab mõjutada sinu riietuse stiili ja kogu sinu välimust tervikuna. Enne valimist pea meeles, et kui soovid, et sall paistaks silma, siis vali erksad ja silmapaistvad värvid. Kui aga soovid stiilset ja klassikalist välimust, siis vali pigem tumedamad ja tagasihoidlikumad toonid.

Kuju ja suurus

Salli kuju ja suurus sõltub sinu eelistustest ning sellest, kuidas sa seda kanda tahad. Klassikaline sall on nelinurkne, kuid tänapäeval on saadaval ka palju erinevaid kuju- ja suurusevariantidega salle. Kui soovid salli kanda pigem praktilisel eesmärgil, siis sobib sulle ilmselt külmakaitseks mõeldud kaelaümbris. Kui aga otsid stiilset aksessuaari riietuse juurde, siis võivad sulle meeldida pikad ja kitsad šifoonist või siidist sallid.

Kuidas kanda salli

Kui oled leidnud sobiva salli, siis on järgmine samm õppida selgeks, kuidas seda kanda. Kuidas saate oma salli kanda, sõltub sellest, millist stiili ja välimust soovite saavutada. Käesolevas artiklis juhendan ma sind läbi mõne kõige levinuma sallistiili.

Kaksikmõte

Kaksikmõte on stiil, kus salli mõlemad pooled on nähtavad. Selleks võid salli näiteks kaela ümber mähkida ja jätta otsad rippuma nii et nii mõlemad pooled nähtavad on. See on hea võimalus erksate ja silmatorkavate värvide näitamiseks.

Rannalaine

Rannalaine on stiil, kus salli üks ots on mõnevõrra pikem kui teine. Selleks tuleb sall mööda kaela alla põlvelette mähkida ja üks ots jätta natuke pikemaks.

Kolmnurk

Kolmnurk on stiil, kus salli üks ots on mõnevõrra pikem kui teine. Selleks tuleb sall üle selja visata ja kaks otsa kaela alt üles võtta ning sõlme teha.

Lõppsõna

Sall on justkui kohustuslik riietusese külmadel päevadel, kuid korralikult valitud ning õigesti kantuna võib see muutuda ka stiilseks lisaks. Vali sobiv sall, mida saad südamerahu ja mugavusega kanda ning miks mitte proovida ka uusi sallistiile, mis lisavad su välimusele värskust ja lõbusust.