Nullkulu

Nullkulu

mida võib firma kuludesse kanda?

“Mida võib firma kuludesse kanda” – Eesti keeles pikkartikkel

Kui oled firmaomanik, siis tead ilmselt, kui tähtis on oma ettevõtte kulud kriitilise pilguga üle vaadata ning mõelda, mida saab kanda kuludesse ning mida mitte. See võib olla aga väga keeruline, kuna seal on palju erinevaid nüansse, mida tuleb arvestada. Selles artiklis uurime, mida võib firma kuludesse kanda vastavalt Eesti seadustele, ja kuidas sa saad sellest maksimaalselt kasu saada.

Ärikulud
Enamik kulutusi, mis on otstarbekohased sinu ettevõtte äritegevusega, on maksuvabad ning neid võib kuludesse kanda. Nendeks võivad olla näiteks rent, sideteenused, tööriistad jne. Tuleb siiski märkida, et kui sellist kulutust saab kasutada ka isiklikuks otstarbeks, siis tuleb see selgesõnaliselt välja tuua.

Tööga seotud kulud
Kui sa räägid kliendiga või kohtud partneriga, võib sul see tekitada telefoneerimiskulusid. Samuti võid sa vajada tööülesannete täitmiseks järelvalvet või transporditeenuseid. Kõik need kulud võivad olla kuludesse kandmiseks sobivad.

Turunduskulud
Turunduskulutused, näiteks reklaamid, sotsiaalmeedia kampaaniad jne, võivad olla ka kuludesse kantavad, kuid selleks peavad nad olema tehtud otstarbekohaselt ning olema seotud vältimatute äritegevustega. Kulud võib maha arvata ka siis, kui see on tehtud laiema sihtgrupi jaoks, mitte ainult potentsiaalsete klientide jaoks.

Koolitused ja konsultatsioonid
Koolitused ja konsultatsioonid, mis on otseselt seotud sinu ettevõtte tegevusega, võivad olla kandmiseks sobivad. Tuleb siiski rõhutada, et koulutus või konsultatsioon peab tegelema sinu ettevõtte vajadustega, mitte lihtsalt personaalse huviga.

Pakutavad soodustused
Kui sinu ettevõttel on klientidele või töötajatele pakutavad soodustused, võib nende kulud ka kuludesse kanda.

Kõik need asjaolud, mis puutuvad firma kuludega, peaks korrektne raamatupidamine kajastama. Oluline on silmas pidada, et ainult ettevõtte äriline tegevus, mis on sooritatud ettevõtte nimel ning sellega otseselt seotud, võib olla kuludeks kantav.

Kokkuvõtvalt, kui sa oled firmajuht, siis on oluline teada, mida saab kanda kuludesse ning kuidas vältida tulevasi vigu maksudeklaratsioonil. Ära unusta, et ükski asi ei ole ilmselgelt valge või must, seega konsulteeri alati seadusega, kui sa pole kindel, kust piir läheb. Asjatundlik raamatupidaja on alati abiks nõu andmisel.

Loodame, et see artikkel andis sulle parema ettekujutuse sellest, mida saab firma kuludesse kanda. Anna teada, kuidas article sulle meeldis. Eesmärk on aidata aurustada läbi mitmed pisemad küsimused, mis jäävad tihtipeale raamatupidamise pädevustega väljapoole ning sobilik ala spetsialistile seega.