Nullkulu

Nullkulu

kuidas kanda helkurit?

Kuidas kanda helkurit: mis see on ja miks see on oluline?

Kas sa tead, miks on nii tähtis kanda helkurit? Helkur aitab sind nähtavamaks teha ja suurendada sinu turvalisust liikluses. Igal aastal juhtub Eesti liikluses sadu õnnetusi, kus kannatajate hulgas on ka jalakäijad. Tegelikult, viimase 10 aasta jooksul on liiklusõnnetustes hukkunud enam kui 900 jalakäijat. Seega, on väga tähtis kanda helkurit ja teada, kuidas seda õigesti teha.

Kui sa ei kanna helkurit, oled sa palju halvemini nähtav autojuhtide ja teiste inimeste jaoks. Näiteks, kui sa kõnnid pimedal ajal teeääres, siis sinu keha tumedas riietuses ei pruugi selgelt näha olla. Kuid kui sa kannad helkurit, siis see helgib valguses, mis tõstab sinu turvalisust. Kui liigud teel, siis pead alati eelistama helkurit riietele. Kui sa suhtled sõidukijuhtide ja teiste inimestega liikluses, annab helkur neile märku, et sa oled olemas.

Kuidas kanda helkurit õigesti?

Kanna helkurit alati väljaspool sõidukit, sealhulgas ka jalgsi või jalgrattaga liikudes.

Kanna helkurit küljega, mis on sõidukite poolt liikumise suunas, seega sõidukijuht saab sind kergemini märgata.

Soovitav on alati kanda rohkem kui üht helkurit, et suurendada oma nähtavust.

Kui sa lähened sõidukile, siis lase helkuril liikuda, et saadaksid seeläbi välgatusi sõidukijuhi suunale ja aitaksid suurendada oma nähtavust.

Helkur peaks olema terve ja triibuteta. Väikesed ribade katkestused võivad vähendada helkurite mõju.

Kuidas valida õige helkur?

Helkuri kvaliteet peab vastama nõuetele, sest ainult kvaliteetne helkur tagab sinu turvalisuse.

Vali helkur, mis sobib sinu liikumisviisiga. Jalakäijad peaksid kandma helkurit kehapikkusel, jalgratturitele sobib paremini paigutada helkur ratta külge.

Vali helkur, mis sobib sulle mugavalt ja helkurit saab kasutada kiirelt ja mugavalt.

Seega, helkuri kandmine on lihtne, kuid samal ajal ka väga tõhus vahend sinu turvalisuse tõstmiseks. Kuna sinu turvalisus on oluline, siis kanna alati helkurit ja järgi neid lihtsaid nõuandeid selle kohta, kuidas kanda helkurit, ja sina oled liikluses märksa turvalisem.