Nullkulu

Nullkulu

kuidas ise autot värvida?

Kuidas Ise Autot Värvida

Kui sa oled mõelnud, et tahaksid oma auto värvi uuendada, aga ei soovi sellega raha raisata, siis on sul õnneks võimalik ise auto värvida. See protsess võib osutuda keeruliseks, kuid kui sa järgid allpool toodud samme, saad tulemuse, mis on sama hea kui professionaalsete värvitöökodade oma. Järgnevalt selgitatakse samm-sammult, kuidas ise autot värvida.

Samm 1: Asja ettevalmistus

Esimene samm on auto puhastamine. Enne kui värvi hakkad peale kandma, pead auto põhjalikult pesema. Selleks kasuta vahtpintslit ja autošampooni. Kui auto on päikese käes, siis võid auto parema pesu saamiseks kasutada ka roõmu voolikut, et auto leotada.

Järgmisena eemalda auto kõik detaile, nagu näiteks kaitserauad, eemaldatavad uksed ja iluliistud. Kui sa tahad neid kõiki värvida, tee seda eraldi ja paigalda tagasi alles siis, kui värv on täielikult kuivanud. Kattepiirkonna seinu peate muru- või kilega katma, et kaitsta neid värvipritsi eest.

Samm 2: Liivapaberiga poleerimine

Peale auto pesemist peate lihvpaberit kasutades värvimisala ettevalmistama. See etapp vajab erilist hoolt, sest see on määrav, kas auto värvimistöö tuleb väga hästi või halvasti välja.

Alusta esialgu vana värvi eemaldamisest, kasutades liivapaberit, et saavutada karedus. Seejärel kasutage liivapaberi eri paberitüüpe (4, 500, 1000) ja lihvige nõgusad kohad ning kortsud ning teised vigastused. Mida paremini lihvitud on pind, seda paremini haakub värv. Kindlasti hoolitse, et auto kere ei kannataks selle käigus kahju.

Samm 3: Auto kruntimine

Nüüd, kui oled auto pinnad korralikult ette valmistanud, on aeg alustada kruntimise ja lakkimisega. Sa pead esmalt kruntima auto värvi kandmise alad. Pihusta krunt korpuse kogu pinnale. Kui krunt on kuivanud, hõõru uuesti õrnalt liivapaberiga, et värv saaks järgmise sikspäki kihi peale palju paremini jahtuda.

Samm 4: Auto värvimine

Peale kruntimist, oled sa lõpuks valmis auto värvimiseks. Sellega kaasneb aga hulgaliselt protsesse. Esiteks valmistage ette maalrid, kasutades saatjat, et vältida värvimist ainult ühest suunast. Peale selle, võib parema tulemuse saavutamiseks kasutada ka spetsiaalseid pintslitega värvi kandmise meetodeid.

Kui oled valmis oma auto värvi peale kandma, siis tead, et värvi tuleb kanda vähemalt kaks korda. Seda olulisem on, kui tegu on tumeda värvi ning märkimisväärse suurusega muudatusega.

Kui oled lõpetanud esimese värvimisringi, lase sellel kuivada umbes 10-15 minutit ja värvi taas. See samm on oluline, et viimistleda ja peita mis tahes toone, mis võisid tekkida esimese värvimisringi ajal.

Samm 5: Värvimise lõpuks

Kui olete lasknud värvil kuivada, peate panema lakikihi, mis katab värvitud auto ja annab sellele sära. Parimate tulemuste saavutamiseks peate panema vähemalt kaks lakki, kuid enne kui panete veel ühe, laskke eelmine kiht kuivada.

Sambades 1-5 kirjeldatud meetodid aitavad teil auto ise värvida. See võib osutuda keeruliseks protsessiks, eriti kui te juhite seda esimest korda. Kuid kui järgite neid samme õigesti, olete uhke uue värske auto omanik.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes puhastage, lihvige, krundige, värvige ja lakiga oma auto oma äranägemise järgi, järgides ülaltoodud samme. Auto värvimine kõlab hirmutavana, kuid kogu protsess on lihtsalt aeganõudev ja vajab täpsust. Järgides neid juhiseid, olete kindel, et saate endale uhke uue auto ilma oma tagataskule raske koormata. Hea õnne!