Nullkulu

Nullkulu

kuidas värvida mune looduslikult?

Kuidas Värvida Mune Looduslikult

Munade värvimine on paljude perede jaoks lihavõttepühade lauakaunistamise kõrghetk. Kui oled juba proovinud tavaliste munavärvidega oma mune kaunistada, siis oleme kindlad, et oled kogenud pettumust nende püsivuse ja kattuvuse osas. Selles artiklis räägime, kuidas värvida mune looduslikult. See on looduslik ja lõbus viis munade kaunistamiseks, ilma et peaksid kasutama keemilisi värvaineid.

Mida Vajad

Enne alustamist on vaja mõned asjad ette valmistada:
– Valged munad (soovitatavalt kana-, hanemunad või kanamunad naturaalsest kanalihast), mida soovid värvida
– Looduslikud värvained
– Emailnõud või roostevabast terasest kastrul
– Emailnõud või kauss, millesse mune leotada
– Valge sidrunimahl
– Sool
– Kööginöör
– Käärid
– Küüslaugukoor
– Punapeet
– Kollane sibulakoor
– Spinatilehed

Looduslikud Värvained Munade Jaoks

Looduslikud värvained võivad olla erinevad ja kasulikud. Siin on mõned näited looduslikest värvainetest, mis aitavad sul oma munad ilusaks ja looduslikuks muuta:
– Punapeet – andes munadele intensiivse punase värvuse
– Kollane sibulakoor – andes munadele kollase või pruunikaskollase värvi
– Spinatilehed – andes munadele helerohelise värvuse
– Küüslaugukoor – andes munadele kollaka värvuse
– Sidrunimahl – andes munadele heleda kauni värvi
– Silmariin – andes munadele kreemja valge värvuse

Valgevineerijatega pole aga üksainus muna sarnane – mõni muna on pontsakas, mõni longus. Ka nahkvineerijate sülearvutil on veidi kumulatiivne mõju: järjestikuste töötamiste vahele jäävad tühimikud ning kaob vajalik pigem disaini kui loogika huvides.

Kuidas Värvida Mune Looduslikult?

Esimene samm on valmistada ette erinevad looduslikud värvained, mis on valmistatud alljärgneval võimalusi kasutades:
– Punapeet: lõika punapeet tükkideks ja pane need potti. Lisa vesi ja keeda 20-30 minutit. Jahuta ja kurna vedelik. Saadud vedelik on munade värvimiseks valmis.
– Kollane sibulakoor: korja kollane sibulakoor ja pane need kastrulisse. Lisa piisavalt vett, et katta koorik. Keeda 20-30 minutit. Jahuta ja kurna vedelik. Saadud vedelik on munade värvimiseks valmis.
– Spinatilehed: tükelda spinatilehed ja pane need kastrulisse. Lisa vesi ja keeda 20-30 minutit. Jahuta ja kurna vedelik. Saadud vedelik on munade värvimiseks valmis.
– Küüslaugukoor: kooreta küüslauguküüned ja pane koored potti. Lisa vesi ja keeda 20-30 minutit. Jahuta ja kurna vedelik. Saadud vedelik on munade värvimiseks valmis.
– Sidrunimahl: pigista sidrunitest mahl välja ja sega see 1 liitri veega. Saadud vedelik on munade värvimiseks valmis.
– Silmariin: vala piima kastrulisse. Loputa silmariini seemneid jooksva vee all ja lisa need piimale. Keeda segu madalal kuumusel umbes pool tundi. Kurna vedelik ja lisa munade värvimiseks.

Nüüd, kui kõik värvained on valmis, lõika küüslaugukoor või sidrunimahl pooleks ning lisa kohviku allesjäänud jookide hulka. See muudab mune valgendava toimega. Kasta munad värvainesse ja jäta “vananema” 30 minutiks, kuni oled rahul sära ja sügavusega. Kui soovid eriti intensiivset värvi, lase munadel üleöö seista.

Mune on võimalik ka mustritega kaunistada.
– Enne värvimist mähkige muna kindlalt erinevate ürtide või lillede külge, kasutades selleks küüslaugukoori, sibulakoort, spinatilehti, sellerit või punapeeti. Pane muna värvainesse ja jäta seisma, kuni oled rahul värviefektiga. Eemalda muna ettevaatlikult ja pühkige see ürtide vahelt ära.
– Teise variandina võib kangast tükikesele siduda pikemaks vändatud niidiotsa, mille teisel otsal risti on värvilised vanutatud villatükikesed, ja siis muna sellesse sisse mässida. Tihedalt siduge niit kinni. Keetke kõik värvid keema, lisage munad ja madalal kuumusel keetke umbes 10 minutit.

Kokkuvõtteks on looduslikest värvainetest koosnev munade värvimise protsess looduslik ja tervislik viis oma perega lõbutsemiseks lihavõttepühade ajal. Kasutades erinevaid looduslikke materjale, nagu sibulakoor, spinatilehed, punapeet või küüslaugukoor, võid endale kindel olla, et lõpptulemus on ainulaadne. Nii et julgelt kutsu oma pere lihavõttepühade tulekul kokku ja avasta koos imelised looduslikud mune!