Nullkulu

Nullkulu

kuidas värvida mune?

Kuidas värvida mune

Kevad on käes ja kohe-kohe on käes lihavõtted. Lihavõtted on pere- ja sõprade kokkusaamise aeg, kaunistatud munade ja maiustuste aeg. Kui otsustate traditsioonilisi mune keeta ja värvida, on siin mõned näpunäited, kuidas värvida mune.

Munade keetmine

Lihavõtte munad keedetakse tavaliselt enne värvimist. Munade keetmine on lihtne, kuid selleks on oluline valida õige meetod. Sobivate munade keetmiseks on mitu erinevat meetodit.

Meetod 1: Keeta keevas vees

Võite valida selle meetodi, kui teil on aega oodata, kuni vesi keeb. Munad asetatakse keevasse vette, misjärel keedetakse neid 10-12 minutit, sõltuvalt munade suurusest. Seejärel tõstke munad ettevaatlikult välja ja laske neil enne värvimist täielikult jahtuda.

Meetod 2: Keeta külmas vees

See meetod on kiirem ja lihtsam. Munad asetatakse külma vette ja keedetakse, kuni vesi keeb. Munad keedetakse edasi 6-7 minutit, sõltuvalt suurusest, seejärel tõstetakse ettevaatlikult välja ja lastakse enne värvimist täielikult jahtuda.

Meetod 3: Keetmine mikrolaineahjus

Munade keetmine mikrolaineahjus on ka üsna lihtne. Esmalt lisage tassi vett ja asetage sinna kaks või kolm muna, sõltuvalt mikrolaineahju suurusest. Keetke neid neli kuni kuus minutit sõltuvalt võimsusest. Pärast seda tõstke munad ettevaatlikult välja ja laske neil enne värvimist täielikult jahtuda.

Munade värvimine

Kui munad on keedetud, on aeg värvida need. Munade värvimiseks on palju erinevaid viise, kuid siin on mõned lemmikmeetodid.

Meetod 1: Toitude värvimine

Suur hulk erinevaid toiduvärve on valikuvõimaluseks olemas ja neid saate segada erinevatesse kombinatsioonidesse, et luua erinevaid värve. Kui oled joonistanud disaini, mida soovid munadele peale panna, aseta munad kausis värvilahusesse ja lase neil veidi istuda. Värvi ja vee suhe peaks olema vähemalt üks klaas värvi pooleteiseklaasilises vees. Mida kauem munad värvis lahuses on, seda sügavamad värvid saavad olema.

Meetod 2: Looduslike materjalide abil

Võite kasutada erinevaid looduslikke materjale, et värvida mune. Kasutage selleks toiduvärve või värvige mune looduslike materjalide, näiteks sibula koore, veini, lehtede või lillede abil. Kõik mida vajate, on ajalehepaber, munad, värvilised looduslikud materjalid ja nöör/kummipael.

Sibulakoorega värvimine on hea valik, kuna selle kasutamisel on võimalik saada erinevas toonides munad. Lisage sibulakoored suurelepale ning keetke neid 20-30 minutit. Lase vedelikul jahtuda ja vii munad vedelikusse, kuni need on soovitud värvi saanud.

Võtke erinevaid lehti ja lilleõisi, koondage see tihedaks kimbukeseks. Tõmmake kummipael kimpude ümber, nii et kõik elemendid oleksid kindlalt paigas. Pange munad kastmiseks vette, nii et need oleksid kaetud. Keeda koos kimpude ja munadega 10-30 minutit. Eemalda munad ja laske neil jahtuda.

Meetod 3: Värvige mune pliiatsitega

Võid ka värvida mune pliiatsitega. Selleks joonista munadele erinevad kujundid ja mustrid pliiatsiga. Jooonistamine võib olla vaba ning kujutada endast mustreid ja geomeetrilisi kujundeid. Karbonaadiga joonistamiseks sobib hästi musta värvi plastikpliiats.

Finally!

Lihavõtted on tore aeg, mida veeta koos pere ja sõpradega ja see on ka hea võimalus külastada lähedalasuvaid mesindusfarme ja nautida puhta tervisliku mee maitset. Lihavõteteks punutud pajuokste ja kaunistatud munadega, on perekohtumised veelgi kordi meeldejäävad. Loodan, et kasulikud kõikvõimalikud ideed lihavõtete munade värvimiseks aitavad Teil üllatada nii iseennast kui ka oma lähedasi!