Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab ise rasedust katkestada?

Kuidas saab ise rasedust katkestada

Elu võib olla ettearvamatu ning paraku ei ole alati kõik kontrolli all. Vahel juhtub, et oled enda arvates piisavalt ettevaatlik, kuid siiski jääb rasestumisvastane meetod ebaõnnestunuks. Selline olukord võib tekitada paanikat ja segadust, eriti kui praegune elusituatsioon ei soosi laste saamist. Üks valik raseduse vältimiseks on abort, kuid see võib olla hirmutav protsess, millepärast võib tekkida soov proovida esmalt alternatiivseid meetodeid. Siit artiklist leiad informatsiooni, kuidas saab ise raseduse katkestada ja mida selleks vaja on.

Enne jätkamist tuleb rõhutada, et ise teostatud abort on seadusega keelatud ning seda läbiviivad isikud võivad saada karistada. Seega, kui soovid raseduse katkestada, siis ole vajaliku informatsiooni hankimisel ettevaatlik ning kõige parem, kui saad nõu ja abi arstilt.

Suuline contraceptsioon

Enamus rasestumisvastaseid meetodeid, näiteks kondoomid, spiraalid, plaastrid ja pillid, vajavad teatud aja jooksul manustamist ja on pigem selleks mõeldud raseduse vältimiseks. Kuid on üks rasestumisvastane vahend, mida saab kasutada ka siis, kui rasedus on juba aset leidnud- suukaudselt manustatav „Morning After“ pill.

„Morning After“ pill

„Morning After“ pill ehk postkoitaalne pill peaks olema võetud nii kiiresti kui võimalik peale kaitsmata vahekorda ning mitte hiljem kui 72 tunni jooksul. Selline rasestumisvastane meetod toimib kõige paremini kuni 12 tunni jooksul pärast vahekorda. Pill takistab viljastatud munarakku emaka seintesse kinnitumast, seega rasedust ei teki.

„Morning After“ pilli saab osta apteegist ja selle manustamiseks ei ole vaja retsepti. Pilli võtvatele inimestele päris tavalisi kõrvalmõjusid nagu iiveldus ja õhupuudus, kuid enamasti kaovad need ise aja jooksul.

Erinevalt tavalistest rasestumisvastastest vahenditest tuleb „Morning After“ pille kasutada üksnes hädaolukorras ning nende korduv tarbimine võib mõjuda halvasti tervisele. Seega, kui sarnaseid olukordi tekib sageli, tuleks mõelda muudele rasestumisvastastele meetoditele.

Taimed ja looduslikud abinõud

On olemas hulgaliselt rahvapäraseid meetodeid, kuidas rasedust katkestada. Kuid nende efektiivsus on tihti kahtlane, samuti puuduvad teaduslikud tõendid nende kasulikkuse kohta. Järgnevalt vaatame mõningaid levinumaid meetodeid, mis on seotud taimede ja looduslike abinõudega.

Peterselli tee

Peterselli tee on iidne abinõu, mida on juba sajandeid kasutatud abordi sooritamiseks. Petersell sisaldab emmenagoogseid ühendeid, mis stimuleerivad emakat ja võivad tekitada aborti. Teed saab valmistada, lisades värsket või kuivatatud peterselli keeva veega täidetud tassi. Lase teel tõmmata 5-7 minutit, seejärel kurna ja jahuta seda. Kuid tuleb meeles pidada, et peterselli teed ei tohiks tarvitada suurtes kogustes, sest see võib olla tervisele ohtlik.

Kurkum

Kurkumit peetakse üheks tõhusamaks raseduse katkestamise abinõuks. Kurkum stimuleerib menstruatsiooni ja võib kaasa aidata munasarjade vereringluse suurenemisele. Kurkumi tarvitamine ei ole aga soovitatav raseduse varases staadiumis, sest see võib tekitada tugevat verejooksu.

Loorberipuu lehed

Loorberipuu lehed on veel üks looduslik abinõu, mis võib aitada raseduse katkestamisel. Loorberipuu lehti keedetakse ja vett kasutatakse kõhule masseerimiseks. See aitab vereringet tõsta ning võib aidata käivitada menstruatsiooni. Kuid taaskord puuduvad teaduslikud tõendid, et selle meetodiga on ohutu rasestumist katkestada.

Soola lahus

Soola kasutamine raseduse katkestamiseks on väga ohtlik ning võib olla tervisele kahjulik. Saadud tulemused on tihti kaootilised, sest soola sisaldav lahus võib lisaks emakale kahjustada ka organismi muid organeid. Seega tuleb soola kasutamisest kui abordi meetodist loobuda.

Rasestumisvastased meetodid on valikud numbrilises väljenduses. Kui rasedus toimub, siis tuleb leida lahendus. Siiski tuleks arvestada kõigi negatiivsete tagajärgedega. Kui tunned, et ei suuda valida endale sobivat rasestumisvastast meetodit, küsi nõu oma arstilt või naistearstilt. Arst saab aidata leida parima lahenduse, mis sobib just sulle.