Nullkulu

Nullkulu

kuidas investeerida raha?

Kuidas investeerida raha – samm-sammult juhend uustulnukatele

Investeerimine ei ole tänapäeval enam pelgalt suurte pangakontode privileeg. Tegelikult võivad kõik inimesed hakkama saada mõistliku investeerimisstrateegiaga, mis nõuab vaid natuke enesedistsipliini ja rohkem teadmisi.

Kui olete otsustanud hakata investeerima, siis on mõistlik õppida vastama kahele põhiküsimusele: kuidas leida õigeid investeeringuvõimalusi ja kuidas oma riske minimeerida. See artikkel räägib nendest kahest teemast ning pakub välja samm-sammult juhendi alustamiseks.

Tee oma kodutööd
Investeerimisvõimaluste mõistmiseks on esmalt vaja õppida uudiseid jälgima. Soovitame alati kasutada mitu allikat, sest üksik allikas ei pruugi alati olla usaldusväärne – eriti kui see tuleb sotsiaalvõrgustikelt või blogidest. Tehke kindlaks, millised majandussektorid on turgudel populaarsed, kuid ärge unustage ka väiksemaid, tõenäoliselt kasumlikke valdkondi.

Alusta väiksematest investeeringutest
Kui olete oma koduse töö teinud, on aeg astuda järgmine samm – investeerimine. Kuid selle asemel, et oma ellujäämise nimel kohe kõike panna, soovitame alustada tagasihoidlikult. Investeerige vaid summad, mida olete valmis kaotama, sest nagu öeldakse, ei tasu oma mune ühte korvi panna. Selle asemel jagage oma investeeringuid erinevate väärtpaberite, nagu aktsiad ja võlakirjad, vahel.

Kasvata oma portfelli järk-järgult
Alles pärast seda, kui olete oma investeerimisoskused üles ehitanud ja järk-järgult harjunud riskidega, võite alustada juba suuremate summadega investeerimist. Kuid see ei tähenda, et peaksite kohe kõik oma säästud investeerima, pigem valige endisel vaikselt kasvavatel ettevõtetel, kellel on hea strateegia ja visioon.

Ole vastutustundlik
Investeerimine võib olla küll rahalist tasu andev, kuid võib samuti kaasa tuua finantsilisi kaotuseid. Seetõttu on oluline, et oleksite vastutustundlikud – hoiduge liigsetest riskidest, lugege alati hoolikalt läbi investeerimislepingud ning tehke oma otsused põhjalikult.

Tee oma portfelli regulaarselt järelevalvet
Investeerimisportfelli haldamine on samuti väga oluline. Hoidke oma portfelli regulaarselt järelevalvet, eemaldades või lisades sealt varasid vastavalt turusuundumustele. See aitab paljuski vähendada kaotusriske ning suurendada tootlust.

Kokkuvõtteks võimaldab investeerimine teil seista tugevamal finantsjalgadel, kuid see nõuab ka pidevat õppimist ja vastutustundlikku suhtumist. Kui olete järginud eespool esitatud samme, peaksite olema kergendatud meeleolus ja valmis alustama oma investeerimisstrateegia loomist.