Nullkulu

Nullkulu

kuidas hävitada hispaania teetigu?

Kuidas hävitada hispaania teetigu?

Hispaania teetigu on tuntud kui üks suurimaid aiakahjureid. See teetigu on sissetoodud liik, mis pärineb Lõuna-Euroopast. Võrreldes tavalise teetiguga on hispaania teetigu küllaltki suur, sööb palju ja tekitab suurt kahju taimedele. Kui olete aiapidaja, siis tõenäoliselt teate, et hispaania teetigu hävitamine on väga oluline, kui soovite hoida oma aeda tervena. Kuidas sellega hakkama saada? Seda käsitleme käesolevas artiklis.

Mis on hispaania teetigu?

Hispaania teetigu on sisetoodud liik, mis pärineb Lõuna-Euroopast. Nad on nimetatud hispaania teetiguks, kuna esimesed isendid tuvastati Hispaaniast. Nad on väga sarnased teistele teetigudele, kuid neid võib eristada nende suuruse, värvi ja mustrite järgi. Hispaania teetigu on suurem kui tavaline teetigu ja võib kasvada kuni 20 cm pikkuseks. Neil on kreemikaspruun kest ja tumedamad triibud kogu keha ulatuses. Neil on tumedad pruunid silmad ja nende jalad on kollakad.

Kuidas te see kahjur ära tunda?

Hispaania teetigu tunnused on suuremad kui teistel teetigudel. Nende kest on tumedamate triipudega ja pruunikam kui teistel teetigudel. Nad toituvad öösiti ja võivad sööda iga päev oma kehakaalu ulatuses. Teie aiakultuuride kahjustatud lehti ja isegi juuri võib täheldada niiskuse ja lima järgi, mida nad maha jätavad. Kui näete oma aias hispaania teetigu, hakkate hävitustööd nende kahjurite tõrjumiseks.

Millised on tõhusad meetodid hispaania teetigu hävitamiseks?

Kuigi hispaania teetikuid on raske hävitada, on olemas erinevaid meetodeid, mis võivad olla tõhusad, näiteks:

Koguge need kokku ja hävitage – hispaania teetigut ei tohi tappa, sest see on ebaseaduslik. Kuid saate neid aiajäätmetesse panna või komposteerida. Sellega tagate, et nad ei kahjustaks teie taimi.

Söödake neid – teiseks võimaluseks on kasutada sööta, mis tõmbab hispaania teetigi enda poole. Teatud söödad võivad olla mürgised, seega veenduge, et kasutate looduslikke ja mittetoksilisi, näiteks suhkrud vedelike või viina jäägid.

Kärbige oma taimed õigesti – hispaania teetigu leviku tõkestamiseks aias tuleb korralikult kärpida taimi ja eemaldada kuivanud ja surnud lehed. See aitab muuta aia vähem meeldivaks koosolemiseks nende teetigude jaoks.

Kasutage kaaslase taimi – teatud taimed aitavad ümber kaugendada hispaania teetigu. Näiteks arvatakse, et võilillede ja päevalillede kaasistutamine aitavad neid ajada, sest need taimed meelitavad enda poole rohkem jahimehi.

Kasutage kaitsvaid taimi – teatud taimed aitavad hispaania teetikutel eemale hoida. Näiteks on kadakad ja küpressid, mida võib istutada oma aia piirile, eriti tõhusad.

Mida teha, kui kõik need meetodid ei toimi?

Kui te ei suuda hispaania teetikut aias kahjustada, siis on mõistlik mõelda alternatiividele, näiteks:

Helistage kahjuritõrje spetsialistidele – kui te pole leidnud head lahendust hispaania teetikute vabanemiseks aia piirilt, siis tasub pöörduda abi saamiseks kahjuritõrje spetsialistide poole. Võite leida neid oma piirkonnas veebipõhiste otsingute või kohalike telefoniraamatute kaudu.

Kasutage pestitsiide – pestitsiidid on tõhusad, kuid neid tuleb kasutada ettevaatusega. Arvestage tootja juhiste ja soovitustega.

Kasutage looduslikumat tõrjemeetodit – alternatiivina pestitsiididele on olemas ka palju looduslikke tõrjemeetodeid, näiteks okaste, kaneeli või kohvipaksu asetamine teatud piirkondadesse aias või teiste looduslike vahendite kasutamine.

Kokkuvõtteks

Hispaania teetigu hävitamine on oluline samm, et hoida oma aed tervena. Kuigi see on keeruline kahjur, on olemas palju meetodeid, mis võivad olla tõhusad. Kuid pidage meeles, et enne mis tahes meetodi kasutamist oma aia jaoks tuleb kindlaks teha tema tõhusus ja ohutus. Võite proovida erinevaid meetodeid ja valida parima teie vajadustele vastavalt. Edukat kahjuritõrjet aia teetigu kahjustuste vältimiseks!