Nullkulu

Nullkulu

kus räägitakse hispaania keelt?

Kus Räägitakse Hispaania Keelt: Hispaania Keelt Rääkivad Riigid

Hispaania keel on maailma üks enim räägitavaid keeli, mida kasutatakse hispaania keelt rääkivate riikide igapäevaelus, äris ja poliitikas. Kui olete huvitatud hispaania keele õppimisest või lihtsalt soovite selle keele kohta rohkem teada saada, siis olete õiges kohas. Selles artiklis vaatame üle, kus räägitakse hispaania keelt ja millised riigid kasutavad hispaania keelt ametliku keelena.

Hispaania on Euroopa riike, mis räägivad hispaania keelt. Kui pöörame aga pilgu väljapoole Euroopat, näeme, et hispaania keelt räägitakse ka Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Aasias ja Okeaanias. Üle 500 miljoni inimese räägib hispaania keelt emakeelena.

Mehhiko

Mehhiko on suuruselt teine hispaania keelt rääkiv riik maailmas. Hispaania keel on Mehhiko ametlik keel ning seda räägib umbes 99% riigi elanikkonnast. Mehhiko hispaania keele hääldus ja sõnavara võivad aga erineda Euroopa hispaania keelest.

Hispaania

Hispaania on hispaania keele sünnimaa ning seega ka hispaania keele peamine kasutaja. Hispaania keelt räägib enamik riigi elanikkonnast ning seda peetakse ametlikuks keeleks. Hispaania keel on tuntud oma häälduse, grammatika ja sõnavara poolest, mis võivad erineda teiste hispaania keelt rääkivate riikide keelest.

Kolumbia

Kolumbia on hispaania keelt rääkiv riik Lõuna-Ameerikas. Hispaania keel on Kolumbia ametlik keel ning kolumbialased kasutavad seda igapäevaelus ja ametlikes suhetes. Kolumbias on hispaania keel aga kohaliku murrakuga, mis võib erineda teiste hispaania keelt rääkivate riikide keelest.

Argentina

Argentina on riik, kus hispaania keelt räägitakse kõige sarnasemalt Euroopa hispaania keelega. Hispaania keel on ametlik keel ning seda räägib umbes 99% Argentina elanikkonnast. Riigis on siiski piirkondi, kus räägitakse murdekeeli, mis võivad erineda Euroopa hispaania keelest.

Peruu

Peruu on veel üks hispaania keelt rääkiv riik Lõuna-Ameerikas. Hispaania keel on Peruu ametlik keel ning seda võib leida kohalike ajalehtede, raadio- ja televisiooni programmide ning akadeemiliste teadustööde kaudu. Peruu hispaania keeles on aga kohalikke murdeid, mis võivad olla välisriikidele raskesti mõistetavad.

Kuuba

Kuuba on hispaania keelt rääkiv riik Kariibi mere piirkonnas. Hispaania keel on riigi ametlik keel ning seda räägib enamik elanikkonnast. Kuuba hispaania keelt räägitakse erilisel moel, millest annavad tunnistust lokkis, lausuvad sõnad ja rütmitunne.

Teised hispaania keelt rääkivad riigid

Lisaks eelnevalt mainitud riikidele räägitakse hispaania keelt veel paljudes teistes riikides, sealhulgas Panama, Honduras, Nicaragua, El Salvador, Guatemala, Dominikaani Vabariik, Puerto Rico, Venezuela ja Chile. Hispaania on ka üks Filipiinide ametlikest keeltest ning seda räägitakse seal umbes 2 miljoni inimese poolt.

Kokkuvõte

Hispaania keelt räägitakse enam kui 20 riigis, erinevates kultuurides ja keelepraktikates. Hispaania keel on rikkaliku ajalooga keel, mida räägitakse üle maailma ning mida kasutatakse igapäevaelus, äris ja poliitikas. Mis kõige tähtsam, hispaania keel pakub maailmale mitmekesisust, kultuurilist rikkust ja võimalust avastada uusi maid ja inimesi.

Artikli kirjutaja: Meie meeskond.