Nullkulu

Nullkulu

kuidas hävitada võilille?

Kuidas hävitada võilille: 15 parimat viisi võilillest lahti saada

Võililled võivad olla aednikele tõeline nuhtlus. Need taimed on äärmiselt vastupidavad ja võivad hõlpsasti levida üle kogu aia. Kuidas saab siis võilillest lahti saada? Kas võilille hävitamine on tõesti nii keeruline, kui see paistab?

Hea uudis on see, et võilillest vabanemiseks on palju erinevaid meetodeid. Selles artiklis uurime 15 parimat viisi, kuidas takistada võilille levikut – alates üldistest meetoditest kuni mõningate erilisemateni.

Regulaarne käsitsi rohimine

Käsitsi rohimine on võib-olla kõige lihtsam ja levinum meetod võilillest lahti saamiseks. See on ka parim meetod juhul, kui teil on ainult mõned võilillede taimed, mida tuleks eemaldada.

Selleks, et rohimine oleks tõhus, peate kõigepealt võilille juure välja tõmbama. Kui te jätate unarusse juure eemaldamise, võib võilille taim uuesti kasvada.

Katmine tiheda materjaliga

Teine võimalus, kuidas võilille kasvu kontrolli all hoida, on katta maapind tiheda materjaliga. Näiteks võib kasutada kilet, mis blokeerib valgust ja takistab taime juurte laienemist.

See meetod on kõige tõhusam, kui soovite ära hoida uute võilille seemnete idanemist kohas, kus enne oli võilillede kasvukoht. Kuid selles meetodis on ka oma miinused – see võib kulu mõningat raha ja visuaalselt näha võib see olla inetu.

Multšimine

Multšimine on veel üks populaarne võilille hävitamise meetod. See meetod hoiab pinnast ja juuri jahedana, kattes selle kas rohttaimestiku, saepuru, hakitud puukoore või muu sarnase materjaliga, mis vähendab mullas võilille kasvuhoogu.

Multšimine võib aga mullas oleva niiskuse olemasolul kaasa tuua ka soovimatu kasvu. Sel puhul tuleks multši kasutada ettevaatlikult ja mõõdukalt.

Kuumutamine

Võilille kuumutamine on veel üks võimalus, et neist lahti saada. Selleks saab kasutada kuuma vett või spetsiaalset aurugeneraatorit.

Kuumutamine on tõhus meetod, kuna see hävitab võilillel olevad seemned ja juured. Kuid see meetod nõuab ka rohkelt aega ja vaeva ning võib olla ka suure koormusega rühmadele ning seda tuleks ettevaatlikult teostada.

Kasutage paarisloome

Paisidloome on meetod, mis hõlmab kahe võilille taimede kasvatamist kõrvuti. Alumisse võililletaimede asetage materjale, mis suudavad võilillete juured ära blokeerida. Selliselt, ülemine taim on avatud päikesele ning see võib aidata taimel kasvada, kuid alumine taim, kasvutakisti mõjul pehmendatud mulda võimaldab võimaldab juurte tõhusat blokeeirmist.

Sellises paarisloome süsteemis, ülemine võilillete kasvab tugevaks ning alumine sureb välja katmise tõttu. Lõpptulemusena vabanete võilille teisest otsast templist ning kümneid võilillete sajandeid suures kuhilas välja rohides.

Võilille ärahoidmine mulda lisades

Muldade rikastamine kasulike mineraalidega saab kasuks ka võilillete eemaldamisel. Näiteks võib kasutada kohvipaksu, mis peale selle täidab kohalikku tugevat lõhna, mis võib ärapeletada võilillete kasvu.

Võite ka lisada mulda lahtist komposti, mille kasutamine tõstab mikroobide eluviisi mullas, mille tulemusel võib peale selle leevendada üleliigset lämmastiku sisaldust mulda, mis võib suurendada võilillete kasvu. Kompost lisab ka võilillete taimedele seni puuduvaid osasid, mis võivad taimekasvu toetada ning mõneti takistada võilillete kasvu.

Väetage regulaarselt

Väetamine on vajalik igasuguste taimede tervislikuks kasvuks, kuid selle meetodi valimisel tuleb olla ettevaatlik. Liigne väetamine võib võilillekasvust hoopis ruumi teha.

Kui väetate mulda juba enne, kui teie aias on võilillete kasvu märgata, siis nende koguhulk algselt madal püsib kauem madalal, kui seda saaks tehniliselt väetise kuritarvituse tõttu.

Võilillete väljalõikamine

Võilillete väljalõikamine on veel üks võimalus, et neid teie aiast hävitada. Kui aga nüüd on teie aias palju võilillete, siis võib seda meetodit tunduda liiga aeganõudva ja intensiivsena.

Väljalõikamise hulga tõstmine võib meid ka võilillete õitsvateks nuppudeks lõikamise probleemide poole suunata. Siiski on see hea meetod, kui teil on ainult mõned võilill taimeid, mida tuleks eemaldada.

Kasutage omatehtud herbitsiidi

Omatehtud herbitsiidid on looduslikud meetodid, millel pole kahjulikke mõjusid teistele taimedele aias. Näiteks võite siia lisada krõbedat leivatainast, mis sisaldab rohkelt soola ja vesinikperoksiidi, mis võivad tappa kõik võilillete taimed.

Mürgiga töötlemine

Mürgiga töötlemine võib tunduda lihtne võimalus võilillete eemaldamiseks. Siiski, kui kasutate mürgitavate kemikaalidega seotud aerosooli, peaks see olema maksimaalselt teostatud professionaalselt, enne kui juurutas õhus, sest mürgitavate elementide lisamine õhku võib põhjustada halba mõju keskkonnale ja inimeste tervisele.

Lõigake võilille ligi maapinnale

Kui lõigata võilillede juured ligi maapinnale, on neil rohkem aega kasvamise alustamiseks ning lehtede ajamiseks. Kuigi võilillede lõikamine võib tunduda hea lahendus, võite oma probleemi süvendada kui usuksite, et tegite piisava töö ja see seega külvas teie aeda veel üha rohkem võililleteid.

Elektrilised rohumeetodid

Elektrilised rohumeetodid on tõhus viis võilillete hävitamiseks. Näiteks võite kasutada elektrilist rohukoristajat, mis hävitab taime väidetavalt juba esimese kontaktiga.

Eluskaitse

Loomad nagu haned ja kitsed söövad hea meelega võilillede lehti ja juuri. Kui teil on võimalus loomi omada, võib see olla efektiivne võililleheitevahend, kuid peate olema valmis loomade pidamiseks spetsiaalsel ja sobiliku loomade aedikus, kus nad võivad ringi käia ja halvasti sekkuda.

Helireostuse kasutamine

Võilillete hävitamiseks võib kasutada erinevaid helireostuse meetodeid. Näiteks võib süsteemi kasutada ultraheli või valjude hääledega, mis põhjustavad võililletele märkimisväärset šokki, tappes taime mõne aja jooksul.

Piiratud oma aia luua

Võib-olla kõige lihtsam viis võilillete hävitamiseks on olemasoleva ehitise muutmine. Kui lisate eri kõrgusjuhtmetega serva, piirades taimede kasvu, saate tõhusalt vähendada võilillete kasvumahuvõimalusi. Piirde paigaldamine võib olla raske ning kulukas, kuid algselt annab see tulemusi ning muudab ilu rohkem lihtsaks ja meeldivaks.

Kokkuvõtteks

Võilill kasvu kontrolli alt hoidmine võib olla keeruline ülesanne, kuid kui kasutate õigeid meetodeid ja tööriistu, saab seda võimalikuks teha. Kasutades kombineerides mitmeid meetodeid samal ajal, on teil kõige suurem võimalus, et võilillede taimed hakanakse püsivalt kaduma.

Parim viis võilillest lahti saada on mitte lasta sellel üldse oma aias tekkida. Heakorraldasge regulaarselt oma aia asju, kõrvaldage umbrohi enne, kui see jõuab küpseda ja levitavad seemneid.- 2000 sõna.