Nullkulu

Nullkulu

kuidas hävitada konnatatart?

Konnatatart on kahjulik umbrohi, mis võib teie aeda kahjustada. See leidub tavaliselt niisketes või vees rikastes kohtades. Seda tuleb hävitada, et vältida selle levikut. Selles artiklis näitame teile, kuidas hävitada konnatatart.

Mis on konnatatar?

Konnatatart peetakse sageli “tammeleheks”, kuna selle lehed meenutavad tammepuud. Konnatatar on mitmeaastane taim, mis levib risoomide abil. See võib kasvada kuni 3 meetri kõrguseks.

Kuidas konnatatart hävitada?

Konnatatart on võimalik hävitada erineval viisil. Pidage siiski meeles, et enamik meetodeid võib kahjustada ka teie aiataimi. Seejuures on oluline järgida alltoodud juhiseid, et vältida soovimatuid tagajärgi.

Mehhaaniline eemaldamine

See meetod hõlmab konnatatra välja tõmbamist maapinnast. Kuid kui juured ei tule täielikult välja, võib see taime veelgi paljuneda. Seetõttu tuleks seda meetodit kasutada koos teiste meetoditega.

Käsitsi juurte läbistamine

Konnatatart on võimalik hävitada käsitsi, purustades maapinnas olevad juured, kus juured kasvavad konnatatart. See peatab taime toitumise ja lõpetab selle kasvamise.

Herbitsiidide kasutamine

Herbitsiidid on kemikaalid, mida kasutatakse umbrohu hävitamiseks. Kuid selle meetodi kasutamine nõuab ettevaatlikkust, kuna herbitsiidid võivad kahjustada ka teisi taimi. Seetõttu tuleks pihustada ainult konnatatra kohal.

Katteloori paigaldamine

See meetod hõlmab konnatatra katmist kattelooriga, mis takistab sellele õhu ja päikesevalguse juurdepääsu. See meetod põhjustab konnatatra suremise.

Konnatatra eemaldamise teenuse kasutamine

Kui eelmised meetodid ei andnud tulemusi, on võimalik palgata professionaalne teenusepakkuja konnatatra eemaldamisel teie aias.

Kuidas konnatatart vältida?

Konnatatra vältimiseks on oluline järgida alltoodud juhiseid.

Hoidke oma aed puhas ja hästi hooldatud.

Eemaldage umbrohud alalt kohe, kui need esimest korda ilmuvad.

Vältige maapinna ülekastmist, kuna konnatatar kasvab kergesti märjas keskkonnas.

Vältige väetiste ja väetiseprügi otsese sattumise taimele.

Vältige umbrohutõrjevahendite liigset kasutamist, kuna need kahjustavad ka teisi taimi.

Kokkuvõte

Konnatatart peetakse üheks aegade kahjulikumaks umbrohuks. Selle hävitamine võib olla keeruline, kuid allpool kirjeldatud meetodid peaksid aitama. Herbitsiidide kasutamine, mehaaniline eemaldamine ja käsitsi läbistamine on kõik võimalused konnatatra hävitamiseks. Kõiki meetodeid tuleks kasutada eraldi või koos teiste meetoditega.

Lõpuks on konnatatra vältimine kergem kui selle hävitamine. Hoidke oma aed puhas, vältige liigset väetamist, vältige väetiseprügi otsese sattumise taimele ja eemaldage umbrohud nii kiiresti kui võimalik. Järgides neid juhiseid, saate oma aeda konnatatra eest kaitsta.