Nullkulu

Nullkulu

kuidas granaatõuna puhastada?

Kuidas granaatõuna puhastada: lihtsad ja tõhusad meetodid

Granaatõunad on tervislikud ja maitsvad viljad, kuid nende puhastamine võib olla tülikas ja aeganõudev protsess. Kui te pole kunagi varem granaatõuna puhastanud, võib see tunduda keeruline ülesanne. Õnneks on selle vilja puhastamiseks mitmeid lihtsaid ja tõhusaid meetodeid. Selles artiklis räägimegi teile üksikasjalikult sellest, kuidas granaatõuna puhastada.

Granaatõuna puhastamise meetodid

Paljud inimesed lõikavad granaatõuna pooleks ja kaevavad seemned viljast välja. Kuid see meetod ei ole alati kõige tõhusam ja võib olla ka veidi ebamugav. Siin on mõned teised meetodid granaatõuna puhastamiseks:

Meetod 1: Veega puhastamine

Üks lihtsamaid viise granaatõuna puhastamiseks on see veega puhastada. See meetod aitab eraldada seemned viljakestast ja võib olla suurepärane võimalus vältida mahla vikerkaarelehedel ja muudel pindadel.

Lõika granaatõun pooleks.
Aseta granaatõun tassi või kaussi.
Täida anum veega. Veetase peaks olema umbes 1 cm kõrgem kui granaatõuna puuviljaliha kõrgus.
Asetage oma käsi granaatõunale ja hakake õrnalt tegema oma käeotsaga kergeid tugevaid koputusi vilja tagaküljel.
Kui seemned hakkavad välja pudisema, eemaldage viljakestad ja tõstke seemned kurni. Kurnige veidi ja loputage sooja veega, kuni seemned on puhtad. Olge ettevaatlik, et te ei lase seemnetel ära voolata.

Meetod 2: Nuga kasutamine

Granaatõuna puhastamine noa abil on klassikaline meetod ja võimaldab teil seemned eemaldada üsna kiiresti.

Lõigake granaatõun pooleks.
Võtke nuga ja tehke kärje ümber viljaümbris. Vajutage nuga üsna kõvasti, kuid ärge lõigake vilja liiga sügavalt.
Avage viljakestad ja asetage granaatõun kahele kausile.
Haarake oma käed vilja kohal ja painutage seda õrnalt väljapoole. See peaks aitama eemaldada seemned.

Meetod 3: Keerulisem viis

Kui eelnevalt mainitud meetodid teile ei sobi, võite proovida keerulisemat meetodit, mille abil saab granaatõunast seemneid ja mahla kätte.

Lõigake granaatõun tükkideks.
Pange tükid kaussi ja täitke kauss veega.
Eemaldage viljakestad ja kurnake seemned. Võite kasutada ka sõela.
Eemaldage seemnetelt külmad ja kõvad osad.

Granaatõuna tarbimine

Granaatõunad võivad olla maitsvad ja tervislikud, mille tõttu neid kasutatakse sageli erinevate roogade valmistamiseks. Kuigi granaatõunade seemned võivad sobida otse suhu või salatile, on ka teisi viise, kuidas neid tarbida.

Granaatõuna mahl – granaatõuna mahl on maitsev ja tervislik jook, mis võib aidata kaasa südame tervisele ja üldisele heaolule.
Granaatõuna seemnetega jogurt – see on tasakaalustatud vahepala, mis sisaldab madalal glükoosisisaldust ning samal ajal täidab kõhtu ja annab energiat.

Kokkuvõte

Granaatõuna puhastamine võib tunduda tülikas, kuid meil on lõppenud vabanduste aeg! Granaatõuna puhastamine on lihtsam kui kunagi varem, kui järgite neid lihtsaid samme. Meie granaatõuna puhastamise meetoditest peaks leidma üks, mis sobib just teile. Kui olete need viljad puhastanud, võite neid otse süüa või kasutada erinevate roogade valmistamisel. Kasutage neid näpunäiteid, et lisada rohkem granaatõunade mahla oma menüüsse ja kogeda selle vilja tervislikke eeliseid.