Nullkulu

Nullkulu

kuidas eemaldada puuki?

Tänapäeval elavad paljud inimesed aktiivset eluviisi. Nad matkavad, jooksevad, teevad pikki jalutuskäike metsas või mängivad golfi. Kõiki neid tegevusi ühendab üks oht: puugid. Kaupleme nendega iga päev, aga kas me teame, kuidas puukide eemaldamist korrektselt läbi viia? See artikkel annab põhjaliku ülevaate, kuidas eemaldada puugi igas olukorras.

Puugid on väikesed ämblikulaadsed parasiidid, kes toituvad inimeste ja loomade verest. Kõige sagedamini elavad nad metsas või rohetavates piirkondades, kuid võib juhtuda, et ka see armsake elab meie kodus. See on õige, puugid armastavad sooja ja kuiva kohta, mis on inimeste jaoks ideaalsed tingimused.

Puugi hammustusega kaasneb sageli infektsioonioht, mis võib alloleva teema puukentsefaliidi korral põhjustada veelgi raskemaid sümptomeid.

Niisiis, kuidas eemaldada puugi?

Kõigepealt, mida rohkem puugi hammustamine etappi kaugemale lükata, seda väiksem võimalus on nakatumise riskiks ja teiste terviseprobleemide tekkeks.

Heitke pilk oma patudele

Kui oled olnud mängumas või jalutamas metsas, siis on kõige parem, kui hakkad oma keha kontrollima otsekohe, et leida puugid. Esmalt kontrolli oma juukseid ja teisi kehaosasid, kus on karvane, seejärel kontrolli oma varrukaid, jalgade sees olevaid sokke ja teisi sääreosasid. Vaata puugid üle igast küljest.

Puugi eemaldamine

Kui olete leidnud oma kehal puugi, on aeg see eemaldada. Kuid enne, kui hakkate oma tööd tegema, mida peate teadma:

– Ära kasuta nikerdavat eemaldajat, nõela või tangi, sest see võib põhjustada puugi keha pigistamist ja sülitamist avatud haava kaudu.
– Ära kasuta ka alkoholi, õli või ehete rihma, sest sellega võib kaasneda sama risk, kui kasutada tööriistu.

Kõige paremini eemaldada puukid spetsiaalse puugi eemaldusvahendiga – see pühib puukid kiiresti ja lihtsalt.

Kuidas puuki eemaldada:

– Kanda valitud eemaldaja kuni puugi peana.
– Tõsta eemaldaja lõppu aeglaselt nii, et puugid hakkavad end ise vabastama.
– Puugid allesjäänud osa küljest puhastage eemaldaja ja viige see steriliseerimislahusesse.

Ohus on need, kes puukide olemasolu ei märka. Niisiis, kui sul on kahtlus, et oled nakatunud, pöördu võimalikult kiiresti arsti poole.

Näidatud on ka karpipõhjad.

Millal arsti poole pöörduda:

Kui leiate oma kehal rohkem kui ühe puuki.

Kui teil on aasta jooksul üle kümne puugi hammustus, eriti kui elate piirkonnas, kus leidub palju teatud liike.

Kui kannatate puukentsefaliidi, Lyriha sündroomi, Samboni palaviku või Borrelioosi korral kohe arsti poole pöörduda.

Kokkuvõtvalt, kui te alles hakkate puuke tundma õppima, on hea teada, et jääda kaitstud piirkonda ja täiendage alati oma teadmisi ohutustehnikatest. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb puukide eemaldamise võtteid õppida ja harjutada. Kui tunnete end ebamugavalt ja arvate, et see on vajalik, pöörduge arsti poole kohe.