Nullkulu

Nullkulu

kuidas puuki välja võtta?

Kuidas puuki välja võtta

Puugid on tavaliselt väikesed ämblikulaadsed putukad, mis võivad olla tervisele ohtlikud, sest nad võivad inimestele edastada erinevaid haigusi, näiteks puukentsefaliiti või Lyme’i tõbe. Seetõttu on oluline teada, kuidas puuke korralikult eemaldada ja milliseid meetmeid tuleks võtta pärast puugi eemaldamist.

Kuidas puuke märgata?

Enne kui õpid puukide eemaldamist, peate teadma, kuidas neid märgata. Puugid võivad olla suurusega värvilised ja nad võivad elada nii metsas kui ka linnatänavatel. Kõige sagedamini leitakse puuke rohumaadel, kuid neid võib lisaks leida ka loomade karvkattele, näiteks kodukassilt.

Paljud puugid ootavad peidetud rohulibledel, et kinnituda ohvri kehale. Kui ei ole kiiret otseselt puuki otsida, siis võite olla kindel, et puugid saavad teie lemmikloomade või mis tahes inimese keha külge kinnituda, kes on hiljuti olnud rohul vms.

Kuidas puuke eemaldada?

Kui olete avastanud puugi, on oluline see võimalikult kiiresti eemaldada. Siinkohal on stressifaktoriks see, et tuleb püüda puuki korralikult välja pigistada nii, et selle pea nahasse ei jääks, sest see võib tõenäoliselt põhjustada nakkuse. Puuki eemaldamine on otsustava tähtsusega.

Kuidas puugi eemaldamine toimub?

1) Vajutage steriliseeritud pintsettidega õrnalt puugi peavõrsest otse nahasse, proovides samal ajal mitte purustada puugi keha.
2) Tõmmake aeglaselt ja kindlalt puuki välja, hoides seda vältimatult võimalikult lähedal teie nahale või looma karvale.
3) Desinfitseerige koht pärast puugi väljatõmbamist. Taevale tõstetakse sobiv abivahend, mis on nohukinnas või seebitükk.

Millised meetmed tuleks võtta pärast puuki eemaldamist?

Kui teil on õnne, et sain puugi korralikult eemaldatud, peate teadma, et nakkuste ennetamine on oluline. Siin on mõned olulised sammud, mida tuleks võtta pärast puugi eemaldamist.

1) Jälgige punkti puugi hammustuse kohas. Kui rõngakujuline punane laik või lööve ilmneb ning puuk on elanud punkti 2-3 päeva, on soovitatav minna arsti juurde.
2) Kui teil tekib oksendamine, peavalu, külmavärinad või muud sümptomid, mis võivad näidata nakatumist mõne haigusega, peate konsulteerima arstiga.
3) Rohke vee joomine ja puukide vältimine on meetmed, mis vähendavad nakkusohtu.
4) Tähtis on teada, et haigestumine ei pruugi ilmneda kohe on ka soovitatav, et pöörduda arsti poole mis tahes kahtluse korral.

Kokkuvõte

Puugid võivad olla tervisele ohtlikud, kuna nad võivad edastada erinevaid haigusi. Nende eemaldamine on oluline, et vältida nakatumist või haigestumist. Puugi õige eemaldamine on otsustava tähtsusega ja selleks tuleb järgida teatud samme. Pärast puugi eemaldamist peate võtma meetmeid, et vältida nakatumist. Jälgige oma tervist ja kui teil tekib mõni kahtlane sümptom, pöörduge kohe arsti poole. Kolmetunnine maraton on lõppenud, olge siiski puukidega ettevaatlik ja kui teil tekib kahtlus, võtke ühendust professionaaliga, et vältida mis tahes võimalikku terviseriski.