Nullkulu

Nullkulu

kuidas koeral puuki eemaldada?

Kuidas koeral puuki eemaldada

Kui sul on koer, siis tead, kui oluline on jälgida oma lemmiku tervist ja erinevaid probleeme, mida ta võib kohata. Üks selline probleem, mis meie koertega tihti ette tuleb, on puugid. Puugid on väikesed putukad, kes söövad loomade verd. Nad on spetsialiseerunud loomade hammustamisele ja mõned neist võivad olla ohtlikud, kui nad leiavad oma tee inimestele. See artikkel aitab sul mõista, kuidas saab koeral puuki eemaldada.

Kuidas tekib puugioht?
Puugioht tekib tavaliselt siis, kui loom käib väljas või mängib metsas või heina sees. Ükski koer, sõltumata tõust, pole võõras puukide suhtes. Puugid võivad liikuda puulehelt lehele, kuni nad leiavad peremehe, kelle verest nad toituvad. Puugid on aktiivsed soojas, niiskes ja varjulises keskkonnas, mistõttu suve- ja sügisajad on tavaliselt puukidele ideaalsed tingimused.

Kuidas koeral puukide eest kaitsta?
Koera puukide eest kaitsmiseks saate kasutada spetsiaalseid ravimeid, mis sisaldavad putukatõrjuvaid aineid ja hoiavad puugid eemale. Samuti võite hakata oma koera regulaarselt pesema ja kammima, et leida ja eemaldada kinnitunud puuke. Oluline on märkida, et pärast jalutuskäiku peaksite oma koera kontrollima puukide osas, kui ta on koju tagasi jõudnud.

Kuidas kontrollida, kas koeral on puuk küljes?
Koera kehas olev puuk on väike must punkt, mis võib tunduda kerge paistetusena. See võib ka naha värvust muuta. Kui teie koeral on käitumismuutusi, nagu näiteks pidev sügelemine või keha raputamine, võib see viidata sellele, et tal on puuk kinni. Kontrollige oma koera regulaarselt, et te saaksite kiiresti leida ja eemaldada puukide hulka enne, kui nad tekitavad kahju.

Kuidas eemaldada puuk?
Kui leiad oma koeral puugi, on kõige parem see kiiresti eemaldada, et minimeerida puugi nakkusohtu. Esimene samm on seadistada vajalikud tööriistad. Teil on vaja pintsette või spetsiaalset puugi eemaldamise krokodilli, alkoholi ja puhas salvrätikut.

Esmalt loputage pintsette või krokodilli alkoholiga, et steriliseerida neid. Seejärel asetage pintsetid või krokodill puugi pea kohale ja tõmmake aeglaselt ja kindlalt välja. Ärge keerake puuki ega kasutage vedelikke, nagu alkohol või õli, et tema keha osaliselt lahti saada. Loputage pintsetid või krokodill uuesti alkoholiga ja desinfitseerige hammustusekoht alkoholiga või antiseptilise lahusega. Seejärel visake puuk ära, kas põletades või kanalisatsiooni visates.

Järeldus
Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui teil on koer, siis tead, kui oluline on hoolitseda oma lemmiku eest õigesti. See hõlmab ka koera puukide kontrollimist ja nende kiiret eemaldamist. Loodame, et see artikkel aitas sind mõista, kuidas koeral puuke eemaldada ja millised on mõned parimad viisid, kuidas kaitsta oma lemmikut puugiohu eest. Ärge unustage oma koera jälgida ja võtke alati õigeid meetmeid, et vältida võimalikke terviseriske!