Nullkulu

Nullkulu

kuidas ise hambakivi eemaldada?

Kuidas ise hambakivi eemaldada – lihtsad kodused abivahendid ja meetodid

Hambakivi on tihedalt kinnitunud katlakivi, mis koguneb hammaste ja igemete vahele. Sageli tuleb hambakivi eemaldamiseks külastada hambaarsti, kuid koduste abivahendite abil on võimalik ka ise hambakivi eemaldada. Selles artiklis tutvustame kõige tõhusamaid meetodeid, mida saate ise kasutada, et hambakivi kodust eemaldada.

Regulaarne harjamine ja hambaniidi kasutamine

Kõige lihtsam ja tõhusaim viis hambakivi ennetamiseks on regulaarne harjamine ja hambaniidi kasutamine. Iga päev tuleb hambaid harjata vähemalt kaks korda päevas, kaks minutit korraga ning kasutada spetsiaalset hambapastat. Samuti tuleb kasutada hambaniiti, et eemaldada hambavahedest toidujäägid, mis võivad pärast söömist hammaste vahele jääda ja hiljem hambakivi tekitada.

Kasutage suu loputamiseks soolavett

Soolavesi on looduslik antiseptik ja seda saab kasutada ka suuloputusena. Soolavesi aitab vähendada põletikku ja eemaldada hambakivi. Selleks võtke klaas sooja vett ning lahustage selles pool teelusikatäit soola. Seejärel loputage suud sooja soolaveega vähemalt 30 sekundit.

Kasuta looduslikke abivahendeid

Looduslikke abivahendeid saab kasutada hambakivi eemaldamiseks ja hammaste valgendamiseks. Näiteks võib hõõruda hambaid veidi sooda ja veega, mis aitab eemaldada plekke ja vähendada hambakivi. Samuti võite kasutada äädikat, õunasiidri äädikat või sidrunit. Võtke värskelt pressitud sidrunimahl või lahjendatud äädikas ja kasutage seda hambakivi eemaldamiseks. Kasutage neid looduslikke abivahendeid vähemalt kord nädalas.

Proovi hambakivi eemaldamiseks spetsiaalset tööriista

Hambakivi eemaldamiseks saab kasutada spetsiaalseid tööriistu nagu hambakivieemaldaja või hambahari. Nende tööriistade kasutamisel tuleb olla ettevaatlik, sest vigastused võivad toimuda. Enne tööriista kasutamist külastage hambaarsti ja uurige, millist tööriista teie hammaste ja igemete puhul kasutada võite.

Proovige õlide tõmbamist

Õlivõi tõmbamine on iidne India traditsioon, mis aitab eemaldada toksiine ning vähendada suus olevaid baktereid. Õlivõi tõmbamiseks kasutage teelusikatäit looduslikku õli, nagu kookosõli või seesamiõli ning loputage seda suus 15-20 minutit, seejärel loputage suud sooja veega. Samuti saate kaasata õlide tõmbamise oma igapäevase suuhügieeni rutiini.

Kokkuvõte

Hambakivi on hammastele ja igemetele kahjulik ning võib halvendada hammaste seisundit ja põhjustada igemepõletikku. Regulaarne harjamine, hambaniidi kasutamine ja suuloputus aitavad hambakivi ennetada. Lisaks on olemas mitmeid koduseid abivahendeid ja meetodeid hambakivi eemaldamiseks. Enne nende meetodite kasutamist peate konsulteerima hambaarstiga, et vältida vigastusi ning eemaldada hambakivi ohutult ja tõhusalt.