Nullkulu

Nullkulu

kuidas eemaldada puuki ohutult?

Kuidas eemaldada puuki ohutult

Puugid on väiksed putukad, kes toituvad meie verest ja kelle hammustused võivad olla ohtlikud, sest nad võivad nakatada meid erinevate haigustega. Näiteks võivad nad edastada Lyme’i tõbe, puukentsefaliiti ja teisi haigusi. Seega on oluline puuke hoida eemal ja kui olete hammustatud, tuleb need kiiresti eemaldada. Selles artiklis räägime sellest, kuidas eemaldada puuke ohutult.

Mis on puukide eemaldamine?

Puugieemaldamine on protsess, mille käigus eemaldatakse puugid kehast. See on oluline, sest puugid võivad nakatada meid erinevate haigustega. Puuke tuleb eemaldada õigesti, et vältida haiguste nakatumist.

Kuidas eemaldada puuke?

Puukide eemaldamiseks on erinevaid meetodeid, millest peamised on järgmised:

Pinsetid

Pinsetid on kõige tavalisem vahend puukide eemaldamiseks. Selleks tuleb puugist võimalikult lähedale nahale haarata ja seejärel tõmmata puuk aeglaselt ja kindlalt välja. Oluline on mitte jätta puugi pea nahka, kuna see võib põhjustada nakatumist. Pärast eemaldamist tuleb hammustuskohta desinfitseerida.

Spetsiaalne nõel

Spetsiaalse nõela abil saab puugi õrnalt eemaldada, vajutades nõela otse puugi peale ja seejärel tõmmates selle aeglaselt välja. See meetod on vähem lihtne kui pinsetid, kuid vähemalt sama tõhus.

Spetsiaalne puugieemaldi

Spetsiaalne puugieemaldi on seade, mis võimaldab eemaldada puugi kiiremini ja hõlpsamini kui teised meetodid. See kinnitatakse puugi külge ja seejärel keerutatakse seda mitu korda, kuni puuk on vabastatud.

Kui puuk on eemaldatud, tuleb hoida silma peal hammustusel ja kui see paistetab või sügeleb liiga palju, tuleb külastada arsti.

Mida mitte teha?

Puuki ei tohi kunagi katki teha, sest see võib põhjustada haiguste nakatumist. Samuti ei tohi puuki keemiliste ainete ega gaasidega pihustada, kuna see võib puuki ärritada ja põhjustada haiguste nakatumist.

Kokkuvõte

Puugid on ohtlikud putukad, kes võivad põhjustada tõsiseid haigusi. Seega on oluline puukide eemaldamise protseduur teha õigesti ja hoolikalt. Puuke saab eemaldada kas pinsettide, spetsiaalse nõela või spetsiaalse puugieemaldiga. Kuidas iganes te otsustate puugi eemaldada, on oluline jälgida hammustuskohta ja vajadusel pöörduda arsti poole.